Tenis
fot: tennisworldusa.org

Iga Świątek rozpoczęła swoje zmagania w turnieju Indian Wells. W 1/32 finału mierzyła się z doświadczoną chorwacką tenisistką Petrą Martić. W tym starciu młoda Polka nie dała większych szans swojej rywalce.

Pierwszy set

Iga Świątek szybko zamknęła swój serwis i na otwarcie spotkania wygrała pierwszy gem 40:15. Przy serwie Martić było jeszcze lepiej, bo Polka nie straciła ani jednego punktu! W kolejnym gemie Świątek popisała się świetnym forhendem i dwoma genialnymi skrótami i szybko mogła dopisać sobie do konta trzeci gem. Chorwatka szukała szansy przy swoim serwisie, ale Iga zagrała bardzo dobrze w obronie i doprowadziła do gry na przewagi, którą ostateczni rozstrzygnęła na swoją korzyść. Kolejny gem serwisowy Igi zakończył się wygraną Polki do 0. Martić zdołała w końcu dojść do głosu przy swoim trzecim gemie serwisowym. Tym razem to ona wygrała grę na przewagi. Iga w kolejnym gemie zamknęła set, wygrywając do 30 i całość 6:1.

Drugi set

Petra Martić serwowała w pierwszym gemie drugiego seta. Chorwatka ponownie nie była w stanie powstrzymać Igi i przegrała otwierający gem do 30. Martić przy serwisie Igi popełniła dwa błędy bekhendowe, co wpłynęło na przegraną w gemie. Następny gem przyniósł Polce dwa breakpointy. Iga wykorzystała drugi z nich. W czwartej partii drugiego seta, Świątek chyba za bardzo się rozluźniła i po dwóch podwójnych błędach oraz bekhendzie za linię końcową Iga przegrała ten gem do 0.

Doświadczona Chorwatka zaczęła odrabiać straty i tym razem wykorzystała swój serwis, doprowadzając do stanu 2:3. Polka po dwóch słabszych gemach wróciła i to w jakim stylu. Szósty gem tego spotkania wygrała do 0, nie dając swojej rywalce najmniejszych szans! Przy serwisie Martić nadal pozostała skupiona i szybko wygrała ten gem do 15. Następnie podeszła do ósmego gema, w którym serwowała. Tym razem klasę pokazała Chorwatka i szybko zamknęła gem do 0. Polka nie dała zaskoczyć się przy swoim serwisie i zamknęła całe spotkanie.

Iga Świątek – Petra Martić 2:0 (6:1, 6:3)

W 1/16 finału turnieju Indian Wells, Iga Świątek zmierzy się ze sklasyfikowaną na 31. lokacie w rankingu WTA Rosjanką Weroniką Kudiermietową, która to we wcześniejszej rundzie ograła swoją rodaczkę Ludmilę Samsonową.

Zobacz więcej:

PHL: Festiwal niewykorzystanych sytuacji! Podhale Nowy Targ przegrywa z GKS-em Katowice!

Fortuna I Liga: Hitowy pojedynek bez szału. Arka bezbramkowo remisuje z wiceliderem!

PGNiG Superliga (M): Kielczanie w gazie! Hala w Głogowie oglądała istny pogrom!

Turniej 8 Narodów: Polacy się nie dali! Podział punktów w meczu z Niemcami!

PlusLiga: Łatwa wygrana jastrzębian. Stal Nysa z drugą porażką