fot: Grot Budowalni Łódź

Po dwóch porażkach w końcu przyszedł czas na zwycięstwo. Grot Budowalni Łódź pokonali w niedzielnym meczu 4. kolejki IŁ Capital Lagionovię Legionowo.

Gospodynie szybko zbudowały sobie bezpieczną przewagę (5:1). Niestety, nie zdołały jej utrzymać. Popełniły kilka błędów, co przyjezdne chętnie wykorzystały (5:4). Zawodniczki z Legionowa nie zdołały ugrać nic więcej. Budowalne szybko wróciły do pięciopunktowego prowadzenia (10:5). Przez pewien czas zespoły grały punkt za punkt i dopiero w ścisłej końcówce wynik się wyrównał. Duży wkład w to miała Olivia Różański (21:21). Ostatecznie górą były zawodniczki z Łodzi (25:23).

Drugi set wyglądał bardzo podobnie do poprzedniego. Pomimo początkowo wyrównanej końcówki gospodynie zaczęły odskakiwać (10:4). Trener Chiappini próbował ratować sytuację i rotował składem. To jednak nie pomogło jego podopiecznym. Budowlane nakręcały się z akcji na akcję, w pewnym momencie ich przewaga wynosiła aż dziesięć punktów (16:6). Gościom udało się jeszcze odrobić kilka oczek, ale nie był to na tyle agresywny zryw, żeby zaszkodzić gospodyniom. Ostatnie słowo w tym secie należało do Zuzanny Góreckiej (25:18).

Zawodniczki z Legionowa bardzo się postarały i pokazały, że spotkanie jeszcze może rozstrzygnąć się inaczej. Zespoły grały punkt za punkt, żadna z ekip nie była zdolna do utrzymania przewagi (11:11). W końcu po punktowej zagrywce Alicji grabki legionowianki wyrwały się do przodu (12:15). Zaraz zza drugiej strony siatki odpowiedziała Julia Szczurowska. Zaraz za nią do ataku ruszyła Monika Fedusio i nim się obejrzeliśmy wynik znowu się wyrównał (17:17). Gospodynie tylko na to czekały. Absolutnie zdominowały końcówkę meczu i ostatecznie triumfowały 25:20.

Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

MVP: Monika Fedusio

Grot Budowlani Łódź: Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Łysiak, P. Damaske, Szczurowska

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Barfield, Różański, Szczyrba, Erkek, Gryka, Grabka, Lemańczyk, M. Damaske, Dąbrowska, Szymańska