W ostatnim meczu 11. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Jagiellonia zremisowała u siebie z Radomiakiem Radom 1:1. Gole w tym meczu zdobyli Cernych oraz Angielski.

Przed poniedziałkowym starciem faworytem była Jagiellonia, która w dotychczasowych kolejkach wygrała większa ilość spotkań i miała większą ilość zdobytych punktów. Ponadto piłkarze z Białegostoku wygrali dwa ostatnie spotkania, w tym jedno z liderem – Lechem Poznań. Radomiak natomiast w dwóch ostatnich meczach zanotował tylko 2 pkt.

Po pierwszej połowie obie drużyny remisowały 1:1. W 25. minucie z lewej strony wzdłuż linii pola bramkowego gości zagrał Nastić, zaś z bliskiej odległości formalności dopełnił nabiegający tam Cernych.

Kilka minut później ręką we własnym polu karnym dotykał piłki Imaz i sędzia po weryfikacji z wozem VAR przyznał gościom z Radomia rzut karny. Z jedenastki nie pomylił Karol Angielski, choć Dziekoński wyczuł intencje strzelającego.

W drugiej odsłonie bramki nie padły, więc rywalizacja kończy się podziałem punktów, choć w końcówce szanse na zwycięskie trafienie mieli miejscowi. W 85. minucie uderzenie Romanczuka zza pola karnego nad poprzeczkę przeniósł Majchrowicz, który chwilę później tym samym popisał się przy potężnym strzale Nalepy.  Obecnie Jagiellonia ma więc 16 oczek, zaś Radomiak 13, co daje obu drużynom odpowiednio 7. i 13. miejsce.

Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom 1:1                                                          Bramki: 25′ Cernych – 33′ Angielski

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – Přikryl, Tiru, Pazdan, Puerto, Nastić (30. Wdowik) – Romanczuk (C), Pospisil (90+2′ Kwiecień), Struski (46′ Nalepa) – Imaz, Cernych (73′ Żyro)

Radomiak Radom: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, D. Abramowicz – Leandro Pereira (C) (89′ Matos), Kaput, Nascimento, L. Machado (73′ Rhuan da Silveira Castro) – Angielski (76′ Rondón), Maurides (89′ Sokół)