Piłka ręczna
fot: sprwislaplock.pl

Wisła Płock rozpoczęła tegoroczną edycją rozgrywek Ligi Europy od pewnej wygranej w Szwajcarii nad Pfadi Winterthur.

Pierwsza połowa

Nafciarze rozpoczęli ten mecz od dwóch punktów zdobytych z rzędu. Przyjezdni nie dali zbyt wiele do gry gospodarzom i szybko powiększyli swoją przewagę nawet do czterech oczek przy wyniku 3:7. Niedługo potem było już 5:13 po serii sześciu trafień Nafciarzy z rzędu. W pierwszej odsłonie świetnie spisywali się Daszek, Kostorov, Fernandez Alonso oraz Serdio Guntin. Wiślacy kontrolowali przebieg spotkania i trzymali swoich rywali na dystans. W końcowych minutach najbardziej skuteczny był Fernandez Alonso, który zaliczył jeszcze cztery trafienia. Zawodnicy na przerwę schodzili przy wyniku 11:18 na korzyść Wisły.

Druga połowa

W drugiej partii ze świetnej strony pokazał się Kosotorov, który rzucał często i skutecznie. Przewaga Nafciarzy cały czas się powiększała i wynosiła nawet dziewięć oczek przy stanie 14:23. Prawdziwy koncert zawodnicy Wisły dali od 44. minuty, kiedy to zdobyli cztery bramki z rzędu, powiększając przewagę do 12. oczek i rezultatu 17:29. W grze Wisły widać było coraz większy, ponieważ wynik tego spotkania nie był zagrożony. Kolejne bramki przychodziły Nafciarzom dość łatwo, a trener mógł zastosować kilka roszad w składzie. Ostatecznie Wiślacy utrzymali przewagę 12 oczek i wygrali całe spotkanie 23:35.