W meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy w Szczecinie doszło do starcia Pogoni z Jagiellonią Białystok. Portowcy zwyciężyli 4:1.

Pogoń Szczecin otworzyła wynik meczu na swoją korzyść w 24. minucie spotkania. Strzelcem pierwszej bramki był Maciej Żurawski. Portowcy nie nacieszyli się długo prowadzeniem, bo już w 30. minucie wynik meczu zmienił się na remis. Autorem gola został Fedor Cernych. Kibice gospodarzy nie pomogli swojemu bramkarzowi w interwencji odpalając mnóstwo rac, które zadymiły cały stadion. To zmusiło sędziego do przerwania meczu na pięć minut.

Po wznowieniu spotkania, piłkę do bramki w 41. minucie spotkania wpakował po podaniu Luki Zahovicia – Kamil Grosicki. Pomocnik czekał na pierwsze trafienie od swojego powrotu do Ekstraklasy od kilkunastu spotkań. Niestety chwilę później musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Druga połowa również rozpoczęła się udanie dla Pogoni. W 56. minucie błąd Michała Pazdana wykorzystał Luka Zahović, który przechwycił piłkę, podał ją do Sebastiana Kowalczyka, a ten zamienił ją na gola. Jagiellonia chwilę później miała okazję znów doprowadzić do remisu, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Jesus Imaz. Strzał został obroniony przez golkipera Portowców – Stipica. Jaga swojej sytuacji nie polepszyła w 72. minucie spotkania, kiedy to czerwoną kartkę po faulu na Jeanie Carlosie zobaczył Israel Peurto. Pogoń nie zamierzała jednak zwalniać tempa i w 78. minucie po podaniu Kacpra Kozłowskiego Luka Zahović podwyższył wynik na 4:1.

Pogoń Szczecin po tym spotkaniu zajmuje 4. miejsce w PKO Ekstraklasie. Natomiast Jagiellonia Białystok znajduję się na 8. pozycji.

Pogoń Szczecin vs Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1)

24′ 1:0 Maciej Żurawski

30′ 1:1 Fedor Cernych

41′ 2:1 Kamil Grosicki

56′ 3:1 Sebastian Kowalczyk

78′ 4:1 Luka Zahović

Pogoń Szczecin: Dante Stipica, Jakub Bartkowski (84′ Mateusz Łęgowski), Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata, Damian Dąbrowski – Jean Carlos Silva, Maciej Żurawski (74′ Kacper Kozłowski), Sebastian Kowalczyk (84′ Michał Kucharczyk), Kamil Grosicki (45′ Rafał Kurzawa), Luka Zahović (83′ Piotr Parzyszek)

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński, Bogdan Tiru, Israel Puerto, Michał Pazdan (63′ Michał Kwiecień), Tomas Prikryl (63′ Kacper Tabiś), Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Michał Nalepa (63′ Karol Struski), Bartłomiej Wdowik, Jesus Imaz (79′ Michał Żyro), Fiodor Cernych (73′ Błażej Augustyn)