Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie z Piastem Gliwice 3:3. Rywalizacja odbyła się w ramach 13. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

W lepszych nastrojach do meczu mogli podejść piłkarze Piasta, którzy w ostatniej kolejce pokonali Legię 4:1. Taki sam wynik padł w meczu Jagiellonii z Pogonią Szczecin, w którym to zwycięsko wyszli Portowcy.

Gliwiczanie lepsi w pierwszej połowie

Do przerwy gliwiczanie prowadzili 2:0. Piłkę w środku pola otrzymał w 22. minucie Pyrka, który przebiegł kilkadziesiąt metrów, po czym w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Do podwyższenia prowadzenia goście doprowadzili w 41. minucie. Tym razem faulowanym w polu karnym był Pyrka, zaś z jedenastki do siatki trafił Kądzior.

Swoje okazje na gola mieli tez miejscowi. Już w 2. minucie świetnie spod linii końcowej dograł przed bramkę Prikryl, ale obok słupka uderzył Żyro. Kilka minut później obsłużonym w polu karnym został Imaz, ale w pojedynku jeden na jednego lepszym golkiper gości, Plach.

Jagiellonia odrobiła straty

Co nie udało się w pierwszej połowie, udało się w drugiej. W 51. minucie bramkę kontaktową zanotowali gospodarze. Tym razem karnego dla Jagiellonii wykorzystał Cernych.

Jaga poszła za ciosem. W 63. minucie spod linii końcowej piłkę na linię bramkową wycofał Żyro, zaś z najbliższej odległości do siatki trafił Imaz. Kilka chwil później znów z gola mógł cieszyć się Cernych. Tym razem Litwin uderzał sprzed pola bramkowego, ale okazało się, że był na spalonym.

Szalona końcówka

Ostatniego słowa nie powiedział jednak Piast. W 83. minucie pięknie zza lewego narożnika pola bramkowego uderzył Chrapek, który posłał piłkę w kierunku dalszego słupka, po czym mógł wpisać się na liście strzelców. Na domiar złego w końcówce Jagiellonię osłabił Augustyn, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

Mimo to w doliczonym czasie gry piłkę w siatce umieścił dobijający po interwencji bramkarza Bida. Po weryfikacji z wozem VAR okazało się, że był on na spalony, więc Jagiellonia po raz kolejny musiała obejść się smakiem.

Ostatecznie jednak rywalizacja w Białymstoku kończy się podziałem punktów. W 8. minucie doliczonego czasu gry spod linii końcowej zagrał przed pole bramkowe Cernych, zaś głową do siatki skierował futbolówkę wspomniany wcześniej Bida.

Dla Piasta to trzeci, zaś dla Jagiellonii piąty remis w tym sezonie.

PKO Ekstraklasa – 13. kolejka                                                                            Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 3:3                                                          Bramki: 51′ Cernych, 63′ Imaz, 90+8′ Bida – 22′ Pyrka, 41′ Kądzior, 83′ Chrapek              Czerwona kartka: 89′ Augustyn (JAG)

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – Přikryl (87. Trubeha), Augustyn, Tiru, Kwiecień, Wdowik – Romanczuk (C), Nalepa (59. Pospisil), Imaz – Cernych, Żyro (79. Bida)

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski (C), Huk, Munoz, Katranis (86. Holúbek) – Hateley (79. T. Alves), Sokołowski – Pyrka (79. Ameyaw), Chrapek (84. Jodłowiec), Kądzior – Toril (84. Stojiljković)