Do Suwałk zawitała ekipa Jastrzębskiego Węgla. Przyjezdni chcieli odbudować się po ostatniej porażce w meczu z ZAKSĄ i ta sztuka udała się jastrzębianom.

Pierwszy set

Mecz dobrze zaczęli miejscowi, lecz jastrzębianie szybko ich doskoczyli. Gospodarze zdołali prowadzić nawet 7:4. Od stanu 13:13 inicjatywę mieli już przyjezdni, którzy zdołali zdobyć aż pięć punktów z rzędu. Gonitwa siatkarzy z Suwałk na niewiele się zdała, ponieważ mimo zmniejszenia straty z pięciu do dwóch oczek i stanu 19:21. Ostatecznie jastrzębianie dowieźli wygraną w pierwszym secie przy wyniku 22:25.

Drugi set

W tym meczu drużynie z Jastrzębia nic nie przychodziło łatwo. Kibice zgromadzeni w Arenie Suwałki ponownie oglądali zacięty bój. Gra toczyła się punkt za punkt i do stanu 9:9 prowadziła raz jedna, a raz druga ekipa. Potem to Jastrzębski Węgiel wyrobił sobie niewielką jedno i dwupunktową przewagę. Gospodarze zdołali wyrównać przy 15:15. Przyjezdni w końcowej fazie seta grali bardzo przytomnie na bloku, dzięki czemu zdobywali kolejne punkty. Ślepsk ponownie zagrał dobre zawody, lecz przy stanie 18:23 raczej pewne było, że drugi set padnie łupem gości. I tak też się stało.

Trzeci set

Jastrzębianie chcieli, aby trzeci set był ostatnią partią i od początku wyrobili sobie trzypunktową przewagę przy stanie 2:5. Siatkarzy Ślepska stać było na doprowadzenie do stanu 11:13. Potem więcej z gry mieli już przyjezdni. Pojedyncze punkty Ślepska przeplatali oni dwu lub trzypunktowymi seriami. Dzięki temu było już nawet 14:20, a niedługo potem 16:23. Przyjezdni nie wypuścili z rąk wygranej, triumfując w trzecim secie 19:25.

Najskuteczniejsi w drużynie przyjezdnych byli Stephen Boyer oraz Trevor Clevenot, którzy zdobyli po dziesięć punktów. Dla Ślepska najwięcej punktowali Bartłomiej Bołądź oraz Piotr Łukasik, którzy zdobyli odpowiednio 10 i 9 punktów.