Pałac Bydgoszcz wygrał na własnym parkiecie UNI Opole w spotkaniu zamykającym 9. serię TAURON Lig 3-2, choć przegrał dwa pierwsze sety i niewiele zapowiadało, że może sięgnąć po wygraną. Drużyna z Bydgoszczy przerwała serię porażek i nie zamyka już tabeli.

Bydgoszczanki z jednym zwycięstwem zajmowały ostatnie miejsce w tabeli. Ich rywalki z Opola wygrały cztery mecze i plasowały się na siódmej pozycji. Jednak UNI przegrało dwa ostatnie spotkania. Gospodynie zagrały dziś pod wodzą nowego trenera. Alessandro Lodi zastąpił Piotra Matelę.

Gospodynie zagrały fatalnie w pierwszej partii. Zresztą oba zespoły nie uniknęły błędów. Opolanki uzyskały przewagę 22:15. Bydgoszczanki teraz miały serię czterech punktów głównie za sprawą zagrywek Zuzanny Szperlak. Trener UNI poprosił o czas i po wznowieniu gry Kinga Stronias zakończyła bardzo dobrą akcję swego zespołu. Przyjezdne szybko postawiły kropkę nad i, obejmując zasłużenie prowadzenie w tym spotkaniu. Polskie Przetwory Pałac miały przede wszystkim problemy ze skutecznym atakiem.

Drugi set był znacznie lepszy w wykonaniu gospodyń, które praktycznie cały czas goniły – 6:10 i 16:20. Przegrywały 21:23 i wyrównały, ale dwie ostatnie akcje należały do opolanek. Przedostatni punkt zdobyła Kinga Stronias pięknym atakiem z bardzo trudnej sytuacji. W dwóch setach zdobyła osiem punktów, a asystowały jej Anna Bączyńska (6), Regiane Bidias i Vivian Pellegrino po 5.

Polskie Przetwory Pałac objęly prowadzenie 5:0. UNI wyrównało na 8:8. Gra w tym secie obustronnie falowała. Gospodynie znowu uzyskały przewagę. Przyjezdne w końcówce popełniły kilka prostych błędów, które uniemożliwiły im wygrać seta i mecz.

Czwarta partia zakończyła się po 19. minutach. Była widowiskiem jednostronnym. W grze drużyny z Opola nastąpiła jakaś zapaść. I tak doszliśmy do tie breaka, w którym gospodynie uciekały, a przyjezdne goniły i doprowadziły do wyniku po 10. Dalej już punktowały tylko świetnie dysponowane bydgoszczanki.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – UNI Opole 3-2 (19-25, 23-25, 25-22, 25-12, 15-10)

MVP: Zuzanna Szperla

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Balmas, Bokan, Kobus, Mazurek, Szperlak, Cassemiro, Majkowska, Różyńska, Szczepańska-Pogoda, Bałdyga, Hage, Justka, Saad

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Borawska, Pamuła, Muszyńska, Wołodko, Makarowska, Sieradzka, Bączyńska, Adamek