fot: Twitter.com @WidzewLodz

Sandecja Nowy Sącz podejmowała na własnym obiekcie Widzew Łódź. Przyjezdni stanęli przed szansą na odbudowanie się po ostatniej porażce 0:4 z Podbeskidziem. W Nowym Sączu prowadzili, potem przegrywali, lecz ostatecznie zdołali wywieźć punkt.

Pierwsza połowa

Po momentach gry w środku pola dogodną akcję w 13. minucie miał Widzew. Zieliński prostopadle dograł do Villanuevy, lecz ten w sytuacji sam na sam zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny. Hiszpan próbował jeszcze zagrozić bramce Sandecji, a potem zrobił to również Danielak i Tanżyna.

Połowa dobiegała końca i wszystko wskazywało na to, że piłkarze zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie. A jednak tuż przed gwizdkiem Dominik Kun pewnym strzałem pokonał golkipera Sandecji.

Druga połowa

Gospodarze wyszli na drugą połowę odmienieni. Sandecja w pierwszych 45. minutach nie sprawiała zbyt dużego zagrożenia, lecz to zmieniło się po przerwie. Piłkarze z Nowego Sącza napierali na gości i efektem tego był rzut karny, podyktowany po zagraniu ręką. Sytuacja była sprawdzana jeszcze na wozie VAR. Do jedenastki podszedł Damir Sovsić. Chorwat posłał piłkę po ziemi i dał wyrównanie Sandecji.

Minęło pięć minut, a gospodarze wyszli na prowadzenie. Strzelec pierwszej bramki Sovsić tym razem posłał piłkę do Błażeja Szczepanka, a ten pewnie umieścił ją w bramce Widzewa. W szeregach gości robiło się nerwowo. Szalę goryczy w 72. minucie przelać mógł Dikov. Jego trafienie nie zostało jednak uznane ze względu na pozycję spaloną. Przyjezdni zwiększyli swoje ataki w końcowej fazie spotkania i dopięli swego w 89. minucie. Świetnie urwał się obrońcy Paweł Tomczyk, a następnie przymierzył tak, że Pietrzkiewicz nie zdołał zainterweniować. W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał jeszcze Dominik Kun, który ujrzał drugą żółtą kartkę.

Sandecja Nowy Sącz – Widzew Łódź 2:2 (0:1)
Bramki: 62′ Sovsić (kar.), 67′ Szczepanek – 45+3′ Kun, 89′ Tomczyk

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Boczek, Chmiel (46. Dikov), Janicki, Maissa Fall, Osyra, Piter-Bućko, Prochownik (46. Szczepanek), Słaby, Sovsić
Rezerwowi: Tokarz – Dikov, Kasprzak, Kobryń, Szczepanek, Walski, Wawszczyk, Wolny, Zych
Widzew Łódź: Wrąbel – Danielak, Dejewski, Guzdek (73. Gołębiowski), Hanousek, Kun, Nunes (73. Mucha), Stępiński, Tanzyna, Villanueva (73. Tomczyk), Zieliński
Rezerwowi: Reszka – Gołębiowski, Grudniewski, Karasek, Kita, Mucha, Nowak, Tetteh, Tomczyk