Radomiak Radom (radomiak.pl)

W meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasa beniaminek Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:0.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od nacisków gospodarzy. W przeciągu 10. minut stworzyli sobie idealną okazję na gola. Zmarnował ją jednak Sasa Zivec, który nie trafił do bramki gości. To było na tyle pokazu mocy Zagłębia. Dalej już mecz zdominował Radomiak, który trzeba przyznać grał prostą, ale skuteczną piłkę. Szybko to przyniosło oczekiwane skutki. W 14. minucie spotkania Raphael Rossi strzelił główką gola wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Kilkanaście minut później Zagłębie Lubin pogrążył Karol Angielski.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od faulu wcześniejszego zdobywcy bramki Rossiego na Karolu Podlińskim. Pech chciał, że było to w polu karnym gospodarzy i sędzia nie wahał się podyktować rzutu karnego. Zagłębie nie wykorzystało szansy na złapanie kontaktu z Radomiakiem. Filip Starzyński nie zdołał pokonać młodego golkipera Radomiaka. Chwilę później rewelacyjną sytuację zmarnował Aleksandar Pantić. Od 64. minuty meczu Zagłębie grało w przewadze jednego gracza, po tym, kiedy drugą żółtą kartkę obejrzał Karol Angielski. Czerwoną kartkę za wtargnięcie na boisko dostał też rezerwowy Zagłębia – Sasa Balić. Mimo gry w przewadze Zagłębie Lubin nie było w stanie strzelić nawet jednego gola dobrze dysponowanemu Radomiakowi.

Radomiak Radom nadal utrzymuje się wysoko w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Aktualnie zajmuje piąte miejsce, po serii czterech zwycięstw, natomiast Zagłębie Lubin plasuje się na dole tabeli – trzynasta pozycja.

Zagłębie Lubin vs Radomiak Radom 0:2

14′ 0:1 Raphael Rossi (asysta Leandro)

27′ 0:2 Karol Angielski (asysta Maurides)

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun, Kacper Chodyna, Kamil Kruk, Aleksander Pantić, Mateusz Bartolewski, Łukasz Poręba, Jakub Żubrowski (85′ Ilija Żiguliew),Karol Podliński, Filip Starzyński (90+2′ Daniel Dudziński), Sasa Żivec (76’Patryk Kusztal), Erik Daniel.

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz, Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Leandro (90′ Meik Karwot), Michał Kaput, Filipe Nascimento (81′ Tiago Matos), Luis Machado (81′ Artur Bogusz), Karol Angielski, Maurides (90+1′ Dominik Sokół).