skoki

Ema Klinec zwyciężyła w drugim konkursie Pucharu Świata pań na skoczni Aist (HS97) w Niżnym Tagile. Na pierwszej serii swój udział w sobotnich zawodach zakończyła Nicole Konderla.

Słowenka dzięki skokom na 92 oraz 97 metrów okazała się najlepsza w dzisiejszej rywalizacji (235,1 pkt). Jest to zarazem pierwsza wygrana w karierze w zawodach PŚ dla Klinec. Z Rosji wyjedzie ponadto w żółtej koszulce liderki klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z reprezentacji, Ursa Bogataj (89 m; 92 m), która przegrała o ponad 8 punktów. Na trzecim stopniu podium stanęła Katharina Althaus. Niemka lądowała na 91. i 92. metrze (225,9 pkt).

W dzisiejszym konkursie zobaczyliśmy tylko jedną reprezentantkę Polski, Nicole Konderlę. W kwalifikacjach skoczyła ona 85 metrów i zajęła 26. lokatę. W zawodach poszło już jej jednak zdecydowanie gorzej, bowiem wylądowała na 73. metrze i uplasowała się na 37. miejscu.

W kwalifikacjach odpadły inne Polki: 45. Kamila Karpiel (69 m) oraz 46. Kinga Rajda (75 m).

Za tydzień panie rywalizować będą w norweskim Lillehammer.