KobiecyFutbol.pl/Klaudia Golasz

W zaległym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski Czarni Atrans Sosnowiec pokonały na wyjeździe Górnika Łęczna 2:1, a bramkę na wagę awansu w doliczonym czasie gry zdobyła Nikola Kaletka.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie w Łęcznej musieli czekać do piętnastej minuty spotkania gdy Kinga Kozak otrzymała prostopadłe podanie i pewnym strzałem po ziemi pokonała Anne Palińską. W 27.minucie Anna Palińska uruchomiła dalekim wykopem z własnego pola karnego Klaudie Lefeld, która wygrała pojedynek biegowy z jedną z zawodniczek Czarnych Sosnowiec i doprowadziła do wyrównania. W drugiej połowie gra była wyrównana i gdy zdawało się, że o awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski zdecyduje dogrywka bądź rzuty karne stratę w środkowej części boiska zaliczyła zawodniczka Górnika Łęczna co bezwzględnie wykorzystały rywali, które wyszły na prowadzenie za sprawą Nikoli Kaletki.
Mistrzynie Polski w kolejnej rundzie zmierzą się z AZS-em UJ Kraków.

Puchar Polski – 1/8 finału
GKS Górnik Łęczna – KKS Czarni Antrans Sosnowiec 1:2 (1:1)
Lefeld 26′ – Kozak 15′, Kaletka 90+1

Górnik Łęczna (skład wyjściowy): Palińska – Górnicka, Zawadzka, Guściora, Skupień, Kaczor, Litwiniec, Rapacka, Frontczak, Ratajczak, Lefeld

Czarni Sosnowiec (skład wyjściowy): Szymańska – Stanović, Fischerova, Buszewska, Zając, Horvathova, Kaletka, Kozak, Wiankowska, Hałatek, Jędrzejewicz.

fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!