KobiecyFutbol.pl/Klaudia Golasz

W zaległym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski Czarni Atrans Sosnowiec pokonały na wyjeździe Górnika Łęczna 2:1, a bramkę na wagę awansu w doliczonym czasie gry zdobyła Nikola Kaletka.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie w Łęcznej musieli czekać do piętnastej minuty spotkania gdy Kinga Kozak otrzymała prostopadłe podanie i pewnym strzałem po ziemi pokonała Anne Palińską. W 27.minucie Anna Palińska uruchomiła dalekim wykopem z własnego pola karnego Klaudie Lefeld, która wygrała pojedynek biegowy z jedną z zawodniczek Czarnych Sosnowiec i doprowadziła do wyrównania. W drugiej połowie gra była wyrównana i gdy zdawało się, że o awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski zdecyduje dogrywka bądź rzuty karne stratę w środkowej części boiska zaliczyła zawodniczka Górnika Łęczna co bezwzględnie wykorzystały rywali, które wyszły na prowadzenie za sprawą Nikoli Kaletki.
Mistrzynie Polski w kolejnej rundzie zmierzą się z AZS-em UJ Kraków.