Kamil Stoch został zimowym mistrzem Polski. Podczas grudniowych MP w Zakopanem medale zdobyli też Piotr Żyła i Paweł Wąsek.

Cała pierwsza szóstka czwartkowych zawodów uzyskała zarazem przepustkę na 70. Turniej Czterech Skoczni. W przedświątecznych mistrzostwach Stoch skakał po 133,5 i 137,5 metra, co dało mu triumf z notą 313,3 pkt. Żyła przegrał z nim o 5,1 pkt. Na 2. miejsce złożyły się skoki na odległość 130,5 i 141 metrów. Czołową trójkę uzupełnił Paweł Wąsek (137 m; 134 m).

Konkurs kobiet wygrała Nicole Konderla, a na podium znalazły się też Kinga Rajda i Anna Twardosz.

Najlepsza szóstka konkursu mężczyzn weźmie też udział w 70. TCS. Tym samym w niemiecko-austriackich zmaganiach na starcie pojawią się też 4. Andrzej Stękała, 5. Dawid Kubacki i 6. Jakub Wolny.