Warta Poznań zremisowała 1:1 z Górnikiem Łęczna, a bramkę na wagę remisu gospodarze zdobyli w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, a na lite strzelców wpisał się bramkarz Poznaniaków, Adrian Lis.

Od pierwszych minut spotkania to Warta zaatakowała i już w trzynastej minucie Papeau oddał potężne uderzenie jednak okazało się minimalnie niecelne. W kolejnych minutach gospodarze przeaażali i zdobyli bramkę w 41. minucie jednak ostatecznie gol po analizie VAR został anulowany.

Na początku drugiej połowy piłka po uderzeniu Szelągowskiego zatrzymała się na poprzeczce bramki strzelonej przez Lisa. Gospodarze przeważali jednak znakomity kontratak wyprowadził Górnik, a bramkę uderzeniem przewrotką zdobył Bartosz Śpiączka dla którego było to dziesiąte ligowe trafienie w tym sezonie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Jakóbowski uderzył w słupek, a kilkanaście sekund później z rzutu rożnego dośrodkował jeden z zawodników Warty, a piłkę w siatce umieścił Adrian Lis, który w pole karne powędrował z własnej bramki.

PKO Ekstraklasa – 20.kolejka
Warta Poznań – Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
Lis 90+5′ – Śpiączka 56′

Warta Poznań: Lis – Kupczak (83. Kuzimski), Szymonowicz, Ivanov – Grzesik, Szelągowski (70. Szmyt), Trałka, Kiełb (71. Jakóbowski) – Papeau (54. Szczepański), Zreľák, Czyżycki (46. Kopczyński).

Górnik Łęczna: Gostomski – Leândro, Rymaniak, Szcześniak – Dziwniel (46. Krykun), Gol, Serrano (46. Drewniak), Goliński (46. Banaszak) – Gąska, Śpiączka (86. Michał Mak), Eyenga-Lokilo.