Mateusz Sochowicz (AZS AWF Katowice) zajmuje 25. miejsce po trzech ślizgach saneczkarzy, co oznacza że zabraknie go w finale rywalizacji olimpijskiej, do której awansowała czołową dwudziestka zawodników.

Polak w listopadzie uległ na olimpijskim torze w Yanqing bardzo groźnemu wypadkowi, który o mało nie uniemożliwił mu startu w igrzyskach. Czas przygotowań i treningów zastąpiła rekonwalescencja, ale dzięki ambicji i wytężonej pracy Sochowicz zdołał zrealizować swoje marzenia o starcie na imprezie czterolecia.

Przed trzecim, decydującym o awansie do finału ślizgu zajmował 27. pozycję. W pierwszym ślizgu rozegranym w sobotę Sochowicz zajął 24. miejsce, w drugim poszło gorzej i chociaż strata do lidera była mniejsza, dało to 26. pozycję.

Dzisiejszy start ukończył na 24. pozycji, co pozwoliło na awans o dwa „oczka”. Pomimo dobrego przejazdu, do finałowych ślizgów zabrakło Mateuszowi 1,255 sekundy.

W olimpijskiej rywalizacji sklasyfikowano 34 saneczkarzy. Złoto wywalczył Johannes Ludwig (Niemcy), który wygrał trzy z czterech ślizgów i ustanowił rekord toru w Yanqing. Srebro zdobyl Wolfgang Kindl (Austria), a brąz Dominik Fischnaller (Włochy). Tuż za podium znalazl się najbardziej utytułowany ze startujących saneczkarzy, 13-krotny mistrz świata Felix Loch z Niemiec.

Słaby występ odnotował mistrz olimpijski z Pjongczangu David Gleirscher z Austrii. W pierwszym ślizgu był szósty, z każdym kolejnym popełniał coraz więcej błędów i ostatecznie uplasował się na 15. miejscu.