Powiew optymizmu dla ostatniej drużyny PlusLigi Stali Nysa. Drużyna z Opolszczyzny wybrała się w daleką podróż do Suwałk i choć przegrywała już 0-2, rozstrzygnęła na swoją korzyść mecz 19. serii rozgrywek ! Była to dopiero druga wygrana nysian w sezonie, jednak niezwykle ważna z wielu perspektyw.

Inauguracyjna partia była wyrównana do stanu 9:10. Później gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i przejęli inicjatywę. Ekipa z Suwałk z kolei drugiego seta rozpoczęła od prowadzenia 3:1, ale rywale szybko zniwelowali straty. Gospodarze kilka razy odskakiwali na 3-4 punktowy dystans, ale ekipa z Nysy nie dawała za wygraną i zdołała doprowadzić do remisu (15:15). W końcówce miejscowy wypracowali sobie trzypunktową przewagę 22:19 i nie dali sobie odebrać wygranej w tej części meczu. Wydawało się, że ekipa z Suwałk jest na dobrej drodze do zamknięcia meczu w trzech setach, ale to zespół trenera Daniela Plińskiego zdominował III partię. Goście rozpoczęli od prowadzenia 4:1 i utrzymywali je do końca. Świetnie spisywali się El Graoui i Ben Tara. Walka na całego rozgorzała w secie czwartym. Po udanym początku gości inicjatywę przejęła ekipa z Suwałk prowadząc (13:10, 15:12, 17:14). Przyjezdni ruszyli do odrabiania strat i swój cel osiągnęli. Doprowadzili do remisu 21:21, a kropkę nad i postawili Bućko i Ben Tara doprowadzając do tie-breaka. W nim PSG Stal rozpoczęła od prowadzenia 4:1. Gospodarze popełniali sporo błędów i nic dziwnego, że przy zmianie stron przegrywali 4:8. Takiej straty zespół trenera Dominika Kwapisiewicza nie był w stanie już odrobić i zespół z Nysy mógł cieszyć się z drugiej wygranej w sezonie.

Ślepsk Malow Suwałki – PSG Stal Nysa 2-3 (25:18, 25:23, 18:25, 22:25, 10:15)

MVP: Wassim Ben Tara

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Laskowski, Łukasik, Makowski, Klinkenberg, Ziobrowski, Bołądź, Takvam, Rudzewicz, Buchowski, Sapiński, Halaba, Smoliński, Tuaniga, Filipowicz, Czunkiewicz

PSG Stal Nysa: Zajder, Szwaradzki, Dębski, Komenda, Stahl, El Graoui, Bućko, Kramczyński, Ben Tara, M’Baye, Kwasowski, Schamlewski, Szczurek, Dembiec, Ruciak

Źródło: plusliga.pl