W rozpoczętej już dzisiaj 18. serii TAURON Ligi w Opolu niespodzianki nie było. UNI tylko w trzecim secie nawiązał walkę z Developresem Bella Dolina, lecz nie ugrał nawet seta. Rzeszowianki miały okazję zaprezentować się szeroką kadrą, a najbardziej szansę na więcej gry w meczu wykorzystała MVP meczu – rozgrywająca Julia Bińczycka.

Wicemistrzynie Polski w 78 minut uporały się z beniaminkiem TAURON Ligi UNI Opole. W dwóch pierwszych setach przewaga ekipy z Rzeszowa nie podlegała dyskusji. W inauguracyjnej partii od samego początku zespół trenera Stephane Antigi dominował sukcesywnie powiększając dystans (7:5, 11:5, 17:7, 20:7). Opolanki nie miały nic do powiedzenia, a jedynie pojedynczymi akcjami udawało się im tylko zniwelować nieco zniwelować ogromny dystans. W drugim secie przyjezdne od samego początku poszły za ciosem. Bardzo dobrze funkcjonował blok ekipy z Rzeszowa i zagrywka, z której przyjęciem rywalki miały spore problemy. Przewaga rosła w błyskawicznym tempie (3:0, 8:3, 14:8, 18:11, 21;12). Zdecydowanie najwięcej emocji i zaciętej walki było w partii numer trzy. Od początku inicjatywa należała do miejscowych, które po bloku Anny Bączyńskiej wygrywały 11:8, a za chwile 13;10. Rzeszowianki ruszyły do odrabiania strat. Przy stanie 16:14 zespół trenera Antigi zdobył trzy punkty i wyszedł na prowadzenie. Ekipa beniaminka nie dawała jednak za wygraną. Opolanki prowadziły 19:18 ale końcówka należała już do rywalek. Te zdobyły trzy punkty z rzędu i znów wygrywały. Miejscowe do samego końca ambitnie walczyły. Przy prowadzeniu przyjezdnych 23:21 opolanki zdobyły dwa „oczka” z rzędu doprowadzając do remisu. Wówczas trener Antiga poprosił o przerwę, po której jego zespół w dwóch kolejnych akcjach zakończył mecz. Najpierw Jelena Blagojević popisała się skutecznym atakiem, a za chwilę Kara Bajema blokiem zatrzymała Martę Orzyłowską i kolejne zwycięstwo Developresu BELLA DOLINA stało się faktem.

UNI Opole – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0-3 (12:25, 16:25, 23:25)

MVP: Julia Bińczycka

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Borawska, Pamuła, Muszyńska, Wołodko, Makarowska, Sieradzka, Bączyńska, Adamek

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Polańska, Honorio, Krajewska, Bagrowska, Blagojević, Stencel, Wenerska, Witowska, Bajema, Rapacz, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka, Szczygłowska, Przybyła