Dwie drużyny walczące o utrzymanie zmierzyły się ze sobą w niedzielne popołudnie. Legia, która zawodzi w tym sezonie podejmowała Wartę Poznań. Wiadome było, że wygrany tego pojedynku opuści strefę spadkową. Goście zaprezentowali się lepiej niż aktualny mistrz i ostatecznie odnieśli zwycięstwo 0:1.

Na pierwszą ciekawą akcję musieliśmy czekać do 23 minuty. Przyniosła jednak ona pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Legia próbowała oddalić piłkę od swojej bramki jednak nieskutecznie. Warta przejęła wybitą piłkę posyłając ją w pole karne, gdzie ta odbiła się od obrońców Legii wpadając po nogi Zrelaka. Ten podał piłkę do Szymonowicza, który wykorzystał okazję. Była to jedyna groźna sytuacja w pierwszej połowie. Warta częściej podchodziła pod pole karne rywali jednak nie potrafił zamienić tego na gole.

W drugiej połowie sytuacja się odwróciła to Legia ruszyła do ataku jednak kolejną szansę miała drużyna gości. Łukasz Trałka otrzymał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Uderzył piłkę głową, lecz ta poleciała nad poprzeczką. Następnie Warta ponownie przejęła inicjatywę. W 71. minucie Artur Boruc w nieprzepisowy sposób odepchnął gracza Warty, za co został ukarany czerwoną kartką a rywale otrzymali rzut karny. Do jedenastki podszedł Zrelak, jednak nie trafił w bramkę.

Ostatecznie Warta utrzymała prowadzenie wywożąc 3 punkty i opuszczając strefę spadkową.