Piotr Żyla

Reprezentacja Austrii zwyciężyła w konkursie drużynowym na skoczni dużej podczas igrzysk w Pekinie. Polacy w tych loteryjnych zawodach uplasowali się na 6. pozycji.

Austriacy po pierwszej serii zajmowali 2. miejsce. Podopieczni Andreasa Widhölzla wystąpili w składzie: Stefan Kraft (127,5 m; 121,5 m), Daniel Huber (130,5 m; 129 m), Jan Hoerl (133 m; 137,5 m) oraz Manuel Fettner (128 m; 128 m). Łącznie złożyło się to na notę 942,7 pkt. Drugą lokatę zajęli Słoweńcy, którzy przegrali o 8,3 punktu, a brązowy medal wywalczyli Niemcy (922,9 pkt). Tuż za podium znaleźli się Norwegowie, którzy przegrali brązowy medal o 0,8 punktu.

Polacy natomiast zakończyli konkurs na 6. miejscu. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Piotr Żyła (118 m; 125,5 m), Paweł Wąsek (131,5 m; 120 m), Dawid Kubacki (122 m; 126 m) oraz Kamil Stoch (137 m; 127,5 m), co razem dało 880,1 pkt.

Dla Austrii to już trzeci drużynowy triumf na zimowych igrzyskach olimpijskich (Turyn 2006, Vancouver 2010).

OFICJALNE WYNIKI

Konkurs drużynowy był ostatnią rywalizacją w skokach narciarskich na igrzyskach w Pekinie. Kolejne zawody Pucharu Świata już 25 lutego w Lahti.