Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin (lechia.pl)
Gdansk, 05.04.2021 PKO EKSTRAKLASA PILKA NOZNA MECZ Sezon 2020/21 Lechia Gdansk - Zaglebie Lubin POLISH LEAGUE FOOTBALL GAME Season 2020/21 Lechia Gdansk - Zaglebie Lubin NZ zespol, druzyna, gol, bramka, radosc, cieszynka, emocje, Lukasz Zwolinski Fot. Tomasz Rulski / 058sport.pl

Remisem zakończył się mecz Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków. Obie drużyny strzeliły w Gdańsku po jednej bramce.

Mecz odbył się w ramach 24. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Pierwsze trafienie padło w 36. minucie. Podaniem zza szesnastki obsłużonym został Zwoliński. Ten w sytuacji sam na sam nie mylił się. Piłkę, która zmierzała do bramki, próbował wybijać Fredrych, ale wręcz pomógł w zdobyciu gola przez gdańszczan.

W 53. minucie podobną sytuację na zdobycie gola miała Wisła, lecz przy strzale Ondraska wspaniałą interwencją popisał się Kucak. Wisła wyrównała dopiero w 89. minucie. Gola po uderzeniu z szesnastego metra zdobył Fernandez.

PKO Ekstraklasa – 24. kolejka                                                                                Lechia Gdańsk 1:1 Wisła Kraków                                                                              Bramki: 36′ Zwoliński – 89′ Fernandez

Lechia Gdańsk: Kuciak – Pietrzak, Maloča, Nalepa, Ceesay – Conrado (60′ Clemens), Terrazzino (60′ Gajos), Kubicki (90′ Kryeziu), Kałuziński (60′ Neugebauer), Durmus – Zwoliński (73′ F. Paixao)

Wisła Kraków: Biegański – Matěj Hanousek, Frydrych, Colley, Szot (61′ Manu) – Poletanović, Fazlagić (78′ Kuveljić) – Hugi (47′ Fernández Teijeiro), Savić (78′ Starzyński), Gruszkowski – Ondrášek (90+3′ Sadlok)