Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Cracovię Kraków 3:0 po bramkach Roberta Dadoka i Bartosza Nowaka oraz Lukas Podolski.

Górnicy wyszli na prowadzenie w ósmej minucie spotkania po tym jak Lukas Podolski zagrał z lewej strony pola karnego wzdłuż bramki, a tam pierwszy do futbolówki dopadł Robert Dadok i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. Chwile później zamieszanie w polu karnym mógł wykorzystać Podolski jednak w ostatniej chwili został zablokowany. W 22.minucie Hebo Rasmussen umieścił piłkę w siatce jednak po analizie VAR bramka nie została uznana. Cracovia po stracie bramki przeważała jednak za każdym razem brakowało wykończenia ekipie Jacka Zielińskiego. Ze skutecznością nie mieli problemów gospodarze, którzy w 41.minucie podwyższyli prowadzenie po znakomitej akcji Podolskiego wykończonej przez Nowaka.

Na początku drugiej części spotkania Podolski potrzymał podanie z prawej strony boiska i uderzył z okolic szesnastu metrów minimalnie niecelnie. W 82.minucie prostopadłe podanie otrzymał Krawczyk i znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali jednak jego uderzenie minęło minimalnie bramkę rywali. W doliczonym czasie gry ustalił rozgrywający dobre spotkanie Lukas Podolski.