Daniel Andre Tande wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w Oslo. Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.

Właściwą rywalizację poprzedziły kwalifikacje, które wliczano w klasyfikacje norweskiego turnieju Raw Air. Wygrał w nich Karl Geiger, który uzyskał 130,5 metra. Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła (124 m), który zajął 9. pozycję. Awans do zawodów wywalczyło sześciu Polaków.

Po pierwszej serii najlepszych z biało-czerwonych był natomiast Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 129 metrów. Jeden z sędziów przyznał mu nawet 20 pkt. Ostatecznie nota Polaka wyniosła 134,7 pkt, co dawało 1. miejsce. Awans do drugiej rundy wywalczyli też: 16. Jakub Wolny (124 m), 24. Paweł Wąsek (120 m) i 25. Piotr Żyła (120,5 m). Kubackiemu (117 m) do awansu zabrakło 1,3 pkt.

W finale znacznie dalej skakali Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Pierwszy z nich lądował na 128 metrze, co dało mu awans o siedem pozycji. Wąsek skoczył pół metra dalej i uplasował się na tej samej lokacie. Swoją próbę zepsuł natomiast Jakub Wolny. Trzeci z Polaków lądował na 118 metrze i spadł do trzeciej dziesiątki.

Taką samą odległość osiągnął Kamil Stoch. Tym samym nasz najlepszy reprezentant spadł na 15. miejsce zdobywając 248,9 pkt. O 22,3 pkt więcej zgromadził Daniel Andre Tande. Do zwycięstwa Norwegowi potrzebne były skoki na odległość 128,5 i 133,5 metra. Czołową trójkę uzupełnili Anze Lanisek i Stefan Kraft.