Hurkacz
Fot: KAMRAN JEBREILI/AP

Dwóch setów potrzebował Hubert Hurkacz, aby awansować do czwartej rundzie tenisowego turnieju Indian Wells. Polak pokonał Amerykanina Steve’a Johnsona.

W pierwszym secie o zwycięstwie decydował tie break. Obaj panowie dobrze radzili sobie na własnym serwisie, W decydującym gemie piłkę setową miał przeciwnik Polaka, ale ten nie wykorzystał jej. Miał autowy forhend, a do tego Hurkacz dorzucił dwie świetne akcje, po czym wygrał 9:7.

W drugim secie Hurkacz nie dał się przełamać, zaś sam do przełamania doprowadził przy pierwszej możliwej okazji. Sporo Hurkacz zawdzięcza dobrej grze na serwisie, gdyż posłał aż trzynaście asów. Jego rywal popełnił znacznie więcej niewymuszonych błędów, by finalnie przegrać 3:6.

Hubert Hurkacz  — Steve Johnson  7:6(7), 6:3