fot: the12thman.in

Reprezentacja Szwecji zagra w finale baraży eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Oznacz to, że w finale zagrają z reprezentacją Polski. Awans nie był jednak łatwy, ponieważ Szwedzi wywalczyli go po dogrywce wygrywając 1:0.

Początek spotkania był bardzo nerwowy, żaden z zespołów nie mógł skonstruować dobrej akcji. Pierwszą okazję wypracowali sobie gospodarze. Forsberg dośrodkował z rzutu rożnego na Isaka, który oddał strzał nad poprzeczką. Piłkarze obydwu drużyn zagrażali rywalom głównie ze stałych fragmentów gry. Ataki były przeprowadzane ostrożnie by nie nadziać się na kontrę co skutkowało tym, że do przerwy utrzymywał się wynik 0:0.

Krajobraz meczu nie zmienił się również w drugiej połowie, bezbramkowy wynik utrzymał się przez kolejne 45. minut a to doprowadziło do dogrywki. W dodatkowe pół godziny gry lepiej weszli Szwedzi, którzy częściej znajdowali się pod polem karnym rywali. Lepsza gra w dogrywce przyniosła efekt w 110. minucie meczu. Gospodarze wymieniając podania weszli w pole karne rywali gdzie akcję wykończył Quaison dając prowadzenie i awans reprezentacji Szwecji!