IŁ Capital Legionovia dobrze rozpoczyna fazę Play-Off TAURON Ligi, wygrywając z Grotem Budowlanymi Łódź w trzech setach. Wbrew pozorom ekipa spod Warszawy musiała się na tą wygraną solidnie napracować, szczególnie w drugim secie.

Gospodynie niedzielnego spotkania w tym sezonie wygrały szesnaście spotkań, sześć przegrały i zajęły czwarte miejsce w tabeli, mając na koncie 42 punkty. Ich rywalki – zawodniczki Grot Budowlani Łódź – zanotowały jedenaście zwycięstw i tyle samo porażek. Dało im to trzydzieści sześć punktów i piąte miejsce w tabeli. W bezpośrednich pojedynkach jest remis – w pierwszym meczu góra były łodzianki, wygrywając w trzech setach, w rewanżu lepsze w tie-breaku okazały się legionowianki.

Pierwszy set rozpoczął się od trzech punktów zdobytych przez łodzianki i gospodynie zmuszone były gonić wynik. Dzięki dwóm asom serwisowym Gyselle Silvy doprowadziły do remisu 5:5, a po kolejnych akcjach prowadziły 9:7. W połowie seta punktowały Aleksandra Gryka oraz Olivia Różański i Legionovia miała już cztery punkty przewagi 18:14. Łodzianki grały chaotycznie, nie potrafiły przebić się przez szczelny blok gospodyń i traciły kolejne oczka 21:17. Ten set zakończył się wynikiem 25:20 dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego.

W początkowej fazie drugiej partii obie ekipy walczyły punkt za punkt 6:6. Atak Alicji Grabki dał gospodyniom dwoma punkty przewagi 11:9, jednak legionowianki długo jej nie utrzymały. Po bloku Małgorzaty Lisiak na tablicy wyników pojawił się remis 11:11 i ponownie rozpoczęła się zacięta walka o każdą akcję. Po stronie Łodzi najskuteczniejsza była Monika Fedusio, do której szła większość piłek i to dzięki niej Grot nie tracił punktów do Legionovii 18:18. W ekipie z Legionowa dobrze funkcjonował blok, a punktowały nim Yaprak Erkek oraz Aleksandra Gryka i to one wyprowadziły zespół na dwupunktowe prowadzenie 20:18. W końcówce łodzianki jeszcze raz rzuciły się do odrabiani strat, doprowadzając do remisu 24:24, ale więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, wygrywając 31:29.

W trzeciej odsłonie pierwsze punkty wpadły na konto przyjezdnych 4:1. Jednak jak szybko podopieczne Marcina Biernata uzyskały przewagę, tak szybko ją straciły 5:5 i na chwilę kontrolę na boisku przejęły  gospodynie 10:7. W ekipie Budowlanych niezawodna była Monika Fedusio i to głównie dzięki niej ponownie był remis 11:11. Od tego momentu legionowianki kontrolowały sytuację na boisku 18:15, a przyjezdne nie potrafiły już nawiązać z nimi walki. W końcówce gospodynie były już nie do zatrzymania, odskakując rywalkom na pięć oczek 23:18. As serwisowy Olivii Różański zakończył seta wygraną IŁ Capital Legionovii 25:20.

IŁCapital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 3-0 (25-20, 31-29, 25-20)

MVP: Aleksandra Gryka

IŁCapital Legionovia Legionowo: Tokarska, Różański, Damaske, Szczyrba, Stefanik, Erkek, Dąbrowska, Tylska, Szymańska, Franco, Gryka, Grabka, Lemańczyk, Kulig

Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, Damaske, Skomorowska, Łysiak

Źródło: tauronliga.pl