W poniedziałkowym spotkaniu fazy play-off UNI Opole przegrał z Grupą Azoty Chemik Police 3-0. Pierwszy mecz w Policach rozstrzygnął się identycznym zwycięstwem mistrzyń kraju i to one jako trzecia ekipa dołączyły do grona półfinalistek. Rywalem policzanek będzie zwycięzca trzeciego, decydującego meczu z pary Ił Capital Legionovia – Grot Budowlani Łódź.

Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego rywalizowała z beniaminkiem TAURON Ligi, który uplasował się na ósmej pozycji. W dzisiejszym meczu emocje skończyły się po pierwszym secie. Opolanki walczyły, starały się zademonstrować swoje najlepsze umiejętności i niewiele brakowało, żeby wygrały pierwszą partię. Jednak minimalnie lepsze były przyjezdne. W dwóch następnych setach już mistrzynie kraju i triumfatorki fazy zasadniczej były już zdecydowanie lepsze.

Gwiazdą w zwycięskim zespole była nie po raz pierwszy Jovana Brakocević-Canzian, która zdobyła 18 punktów w tym miał 5 bloków i 2 asy. Grupa Azoty Chemik w konfrontacji z UNI Opole pewnie awansowała do półfinału. Na swoje rywalki musi poczekać do czwartku. Tego dnia w trzecim meczu ćwierćfinału IŁ Capital Legionovia Legionowo zmierzy się u siebie z Grotem Budowlanymi Łódź.

UNI Opole przegrało z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25)

MVP: Jovana Brakocevic-Canzian

Źródło: tauronliga.pl