W sobotnie popołudnie zmierzyła się ze sobą drużyna walcząca o tytuł mistrza oraz walcząca o ty by nie martwić się o utrzymanie. Zwycięsko z tego starcia wyszedł zespół zajmujący wyższe miejsce w tabeli czyli Pogoń Szczecin. Portowcy po „potknięciu” w poprzedniej kolejce, teraz pewnie wywieźli komplet punktów pokonując na wyjeździe Jagiellonię 1:2

Goście od pierwszej minuty przeważali w ofensywie, jednak to gospodarze jako pierwsi znaleźli sposób by posłać piłkę do siatki. Nastić przedarł się lewą stroną boiska, podał lobem do Diego Carioca, który strzałem po ziemi, od słupka pokonał Stipice.

Drużyna z Białegostoku cieszyła się prowadzeniem niecałe 10 minut. Kamil Grosicki otrzymał podanie w pole karne od Jeana Carlosa i doprowadził do remisu w meczu ze swoim dawnym klubem.

Remis utrzymywał się do 73. minuty gdy zamieszanie po dośrodkowaniu w pole karne wykorzystał Drygas wyprowadzając przyjezdnych na prowadzenie.

Pogoń chciała iść za ciosem i po chwili Grosicki przedarł się lewym skrzydłem pod pole karne, zagrał piłkę na drugie skrzydło do Michała Kucharczyka, jednak jego strzał obronił Steinbors. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Pogoń wywozi z Białegostoku 3 punkty.