Tenis

Iga Świątek wygrała ćwierćfinałowy mecz turnieju tenisowego WTA 500 w Stutgarcie. Rywalką Polki była Brytyjka Emma Raducanu.

Liderka światowego rankingu mecz zaczęła od przełamania. W kolejnych gemach obie zawodniczki dobrze serwowały i pewnie wygrały swoje podania. Koniec końców górą w partii była jednak Świątek, która wygrała 6:4.

Ten sam wynik powtórzył się w drugim secie, gdzie z problemów zdrowotnych o przerwę poprosiła przeciwniczka naszej reprezentantki. Tu ponownie Świątek zaczęła od przełamania, ale potem sama straciła własne podanie, lecz następnie dokonała przełamania powrotnego, po czym o przerwę poprosiła Brytyjka. W kolejnych gemach znów obie panie dobrze radziły sobie na zagrywce.

Iga Świątek  — Emma Raducanu  6:4, 6:4