fot: Twitter.com @PogonSzczecin

W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin podjęła u siebie Legię Warszawę. Szczecinianie musieli wygrać, jeśli chcieli nadal marzyć o mistrzostwie. Tak też się stało, wynik 3:1 nie pozostawia złudzeń kto był lepszy w tym starciu.

W pierwszej połowie na otwierającego gola musieliśmy czekać do 26. minuty. To właśnie wtedy po sporym zamieszaniu piłka trafiła do bramki Legionistów. Strebinger obronił pierwszy strzał Triantafyllopoulosa, ale przy kolejnym nie był już w stanie zaliczyć skutecznej interwencji. Na odpowiedź Legii trzeba było czekać dobre 10. minut. Właściwie to Pogoń sama sobie odpowiedziała pomagając Legii golem samobójczym Dąbrowskiego. Stipica minął się z piłką ta wylądowała na klatce piersiowej Dąbrowskiego i wpadła ku zaskoczeniu bramkarza do siatki Pogoni.

Po przerwie również nie brakowało emocji. Posypały się kolejne gole, a także czerwona kartka. W 54. minucie sędzia Szymon Marciniak poszedł sprawdzić na Varze czy za swój faul Benedikt Zech nie powinien dostać czerwonej kartki. Tak też się stało, piłkarz Pogoni musiał opuścić boisko. Pogoń nawet w dziesiątkę poradziła sobie z Legią. Najpierw w 63. minucie drugiego gola strzelił Luka Zahović, który wykorzystał błąd stopera Wojskowych. Potem w 68. minucie Legionistów dobił Kamil Grosicki wykorzystując swoją szybkość i celność wstrzelił piłkę do bramki gości. Pod koniec spotkania Legia próbowała jeszcze nawiązać walkę, ale nie potrafiła przeciwstawić się osłabionej Pogoni Szczecin.

Pogoń Szczecin zwyciężając z Legią zachowuje szansę na Mistrzostwo mimo straty punktowej do liderującego Rakowa i Lecha. Legia Warszawa natomiast znajduje się w środku tabeli Ekstraklasy i nic nie wróży, że to ulegnie znaczącej zmianie.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 3:1 (1:1)

26′ 1:0 Luka Zahović

38′ 1:1 Damian Dąbrowski (gol samobójczy)

63′ 2:1 Luka Zahović

68′ 3:1 Kamil Grosicki (asysta Luka Zahović)

Pogoń Szczecin: Dante Stipica, Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata (58′ Michał Kucharczyk), Damian Dąbrowski, Mariusz Fornalczyk, Wahan Biczachczjan (67′ Kamil Drygas), Jean Carlos Silva (67′ Rafał Kurzawa), Kamil Grosicki (73′ Mariusz Malec), Luka Zahović.

Legia Warszawa: Richard Strebinger, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Joel Abu Hanna (70′ Bartosz Kapustka), Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (72′ Rafael Lopes), Yuri Ribeiro, Josue, Maciej Rosołek, Benjamin Verbić (70′ Tomas Pekhart).