Raków

W meczu przełożonej 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzył się z Górnikiem Łęczną. Gospodarze wygrali 2:1.

Rakowianie sprawę załatwili w pierwszej połowie, choć w drugiej Górnik Łęczna zaakcentował swoją gotowość do odrabiania strat.

Początek meczu był całkiem wyrównany. Od 30. minuty spotkania Górnik Łęczna zaczął mieć problemy na swojej połowie i przyglądał się rozgrywaniu piłki przez zawodników Rakowa. To poskutkowało dwoma wyprowadzonymi ciosami przez Częstochowian. W 32. minucie spotkania wrzutkę na pole karne Łęcznej dostał Lopez. Gostomski obronił jego strzał głową, ale przy dobitce był już bezradny. To już 18. bramki w tym sezonie Iviego Lopeza. 8 minut później drugiego bliźniaczego gola dla Rakowa strzelił Tomas Petrasek. Ponownie bramkarz  wybronił pierwszy strzał Papanikolau, ale drugiego Petraska nie był już w stanie.

Po zmianie stron gospodarze nadal prezentowali się dobrze. Mieli swoje okazje do podwyższenia prowadzenia. Chociażby w 69. minucie, kiedy Lopez dostał piłkę w polu karnym i bezpośrednio uderzył na bramkę. Piłka przeleciała minimalnie koło słupka gości. Chwilę potem, w 71. minucie gola kontaktowego zdobyli rezerwowi Górnika Łęczna. Gąska podał do Lokilo, który nie myli się i umieszcza piłkę w siatce rywali. Po tej bramce goście zaczęli naciskać. W grze Rakowa było widać sporo nerwowości. Na ich szczęście nie przełożyło się to na wyrównanie wyniku spotkania.

Dzięki wygranej z Górnikiem Łęczna, Raków Częstochowa ciągle pozostaje w grze o wygranie mistrzostwa Polski. Ma taką samą ilość punktów co Lech Poznań. Górnik Łęczna natomiast zajmując ostatnie miejsce w Ekstraklasie jest bardzo blisko spadnięcia do pierwszej ligi.

Raków Częstochowa – Górnik Łęczna 2:1 (2:0)

1:0 32′ Ivi Lopez (asysta M. Rundic)

2:0 40′ Tomas Petrasek

2:1 71′ Jason Eyenga-Lokilo (asysta Damian Gąska)

Raków Częstochowa: Vladan Kovacević, Fran Tudor, Tomas Petrasek, Milan Rundić (73′ Oskar Krzyżak), Deian Sorescu, Giannis Papanikolaou, Ben Lederman, Patryk Kun, Mateusz Wdowiak (80′ Marcin Cebula), Ivi Lopez (80′ Sebastian Musiolik), Vladislavs Gutkovskis (59′ Jakub Arak).

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski, Kryspin Szcześniak, Bartosz Rymaniak (64′  Leandro), Tomasz Midzierski, Michał Mak, Janusz Gol, Szymon Drewniak (64′ Bartłomiej Kalinkowski), Daniel Dziwniel (78′ Przemysław Banaszak), Marcel Wędrychowski (46′ Jason Lokilo), Alex Serrano (56′ Damian Gąska), Bartosz Śpiączka.