Fot: Kamil Hajduk

W swoim pierwszym spotkaniu mistrzostw świata Dywizji 1B reprezentacja Polski pokonała Estonię 3:0.

Wbrew przedmeczowym oczekiwaniom Estończycy nie okazali się zespołem, który da się zdominować. Polacy bardzo długo męczyli się i dopiero w trzynastej minucie Kamil Wałęga wyprowadził Biało-Czerwonych na prowadzenie. W drugiej tercji rywale doprowadzili do wyrównania jednak wcześniej sędzia zasygnalizował spalonego. Chwile później było już 2:0, a wynik podwyższył Paweł Zygmunt. Wynik w 46. minucie ustalił Filip Komorski.

MŚ 1B – 1.kolejka
Polska – Estonia 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
1:0 – Wałęga 12:54′, 2:0 – Zygmunt 39:51′, 3:0 Komorski 45,53′

Polska: John Murray – Bartosz Ciura, Mateusz Bryk, Patryk Wronka, Dominik Paś, Paweł Zygmunt – Arkadiusz Kostek, Kamil Górny, Kamil Wałęga, Alan Łyszczarczyk, Krystian Dziubiński – Patryk Wajda, Maciej Kruczek, Mateusz Michalski, Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, oraz Oskar Jaśkiewicz, Mateusz Gościński, Filip Starzyński, Jakub Bukowski.

Estonia: Henrik-Villem Koitmaa – Lauri Lahesalu, Eduard Slessarevski, Robert Arrak, Robert Rooba, Kristjan Kombe – Aleksandr Ossipov, Daniil Kulincev, Nikita Puzakov, Aleksiej Sibircev, Vadim Vasjonkin – Saveli Novikov, Silver Kerna, Fabian Hast, Kevin Parras, Andre Linde – oraz Patrick Kookmaa, Andrei Rozinko, Kristofer Jogi, Marcus Appelberg, Kaspar Klaus Jogi