W meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy Cracovia podjęła Wisłę Płock. Goście musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy pokonali ich 3:0.

To kolejny dobry mecz w wykonaniu Cracovii. Ostatnio pokonała Wisłę Kraków, a tym razem przyszedł czas również na Wisłę, ale Płock.

Już początek meczu należał do Pasów. Wisła postraszyła jedynie strzałem z dystansu Szwocha, który nie znalazł się w świetle bramki. Cracovia odpowiedziała na to celnym uderzeniem w 9. minucie Kamila Pestki, który przyniósł prowadzenie zespołowi z Krakowa. To uruchomiło grad maskotek rzucanych na murawę przez kibiców, co było związane z akcją pomocy dla dzieci ze szpitali. W 32. minucie Cracovia przypieczętowała swoją dominację drugim golem strzelonym również przez Pestkę. Obrońca przymierzył z 16-metrów i nie zastanawiając się wiele uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od Furmana kompletnie myląc bramkarza gości. W pierwszej połowie Cracovia pokazała się z bardzo dobrej strony. Tego samego nie można powiedzieć o Wiśle Płock, która miała bardzo duży problem żeby odnaleźć się na boisku.

W drugiej połowie obraz gry się niewiele zmienił. Mimo wielu zmian u gości poprawy w grze nie było widać. Wszystkie akcje Wisły Płock kończyły się na niczym konkretnym. Cracovia natomiast kontynuowała swoją dobrą grę z pierwszej połowy. W 69. minucie Mathias Rasmussen wykorzystał słabe wybicie piłki z rzutu rożnego przez Wisłę i strzałem z osiemnastu metrów pokonał bramkarza Wisły Płock. Goście nawet pod koniec meczu nie rzucili się do ataku.

Cracovia pokonała bez problemu Wisłę Płock. Wynik 3:0 wydaje się być i tak niewielkim wymiarem kary dla gości. Dzięki zwycięstwu Cracovia przeskakuje w tabeli Płocczan.

Cracovia – Wisła Płock 3:0 (2:0)

9′ 1:0 Kamil Pestka

32′ 2:0 Kamil Pestka

69′ Mathias Rasmussen

Cracovia: Lukas Hrosso, Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita, Otar Kakabadze, Pelle van Amersfoort (79′ Sylwester Lusiusz), Mathias Rasmussen, Kamil Pestka (79′ Kamil Ogorzały), Jakub Myszor (70′ Michał Rakoczy), Rivaldinho (70′ Jewhen Konoplianka), Sergiu Hanca.

Wisła Płock: Damian Węglarz, Aleksander Pawlak (59′ Fryderyk Gerbowski), Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Adam Chrzanowski (59′ Dusan Lagator), Jorginho, Mateusz Szwoch, Dominik Furman (59′ Damian Rasak), Kristian Vallo, Łukasz Sekulski (78′ Radosław Cielemęcki), Marko Kolar (59′ Rafał Wolski).