W drugim występie Ligi Narodów Polki stanęły naprzeciw Brazylijkom, przegrywając konfrontację 0-3. Biało-Czerwone miały w tym spotkaniu wiele do powiedzenia, szczególnie w dwóch pierwszych partiach, jednak w samych końcówkach traciły koncepcję gry.

Polskie siatkarki bardzo dobrze wystartowały a tegorocznych rozgrywkach. Wygrały z Kanadą 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:20). Również Brazylijki wygrały swoje pierwsze starcie. Wygrały z Niemcami 3:1 (29:27, 23:25, 27:25, 25:21).  Ostatni mecz Polska – Brazylia nie potoczył się po myśli biało-czerwonych. W czerwcu 2021 przegrały 0:3.roku nie udało się wygrać ani jednego seta.

Polskie siatkarki w pierwszym secie walczyły jak równy z równym ze słynnymi Brazylijkami. Nasze zawodniczki, grające w klubach TAURON Ligi, odpowiadały na atak atakiem, podbijały mocne atakie, przyjmowały trudne zagrywki. Wyniki 13:13, 20:20 czy 22:22 świadczyły, że biało-czerwone nie ustępowały lub minimalnie były słabsze. Tak właśnie stało się w końcówce, w której Brazylia prowadziła 24:22 i utrzymała tę przewagę.

Początek drugiej partii polskie siatkarki rozpoczęły bez żadnego kompleksu. Po akcjach Martyny Łukasik prowadziły 2:0. Od stanu 4:2 zdobyły kolejne trzy punkty. Brazylijki były bezradne. Teraz mieliśmy okres słabszej gry i rywalki wyrównały. Losy partii znowu rozstrzygnęły się w końcówce. Od stanu 20:20 Brazylijki zdobyły cztery punkty. W ataku czy przyjęciu polki zespół był nawet lepszy, ale ustępował w bloku i w dwóch partiach popełnił dziewiętnaście błędów.

W trzecim secie Brazylijki prowadziły już 17:11, ale Polkom po dobrej grze udało się doprowadzić najpierw do stanu 20:18, a następnie 23:22. Znowu słynne rywalki były minimalnie lepsze. W piątek reprezentacja Polski ma wolne, a w sobotę zagra z Koreą ([początek 21:00).

Brazylia – Polska 3-0 (25-23, 25-21, 25-22)

Brazylia:Duarte, M. Araujo, Barbosa, Bergmann, Carneiro, Daroit, de Souza, Nascimento, Ratzke, Teixeira, Viezel, Nunes, N. Araujo
Polska: Alagierska, Kąkolewska, Witkowska, Górecka, Fedusio, Łukasik, Wołosz, Gryka, Grabka, Szlagowska, Wenerska, Różański, Stencel, Szczygłowska