foto: arka.gdynia.pl

Grający w minionym sezonie w barwach Górnika Polkowice Adrian Purzycki  został nowym piłkarzem gdyńskiego klubu. 24-letni pomocnik podpisał dwuletnią umowę – do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Urodzony 2 sierpnia 1997 roku w Siedlcach Adrian Purzycki  występuje na pozycji defensywnego pomocnika. W ostatnim sezonie zawodnik rozegrał 31. spotkań, w których strzelił dwie bramki dla zdegradowanego z Fortuna 1. Ligi Górnika Polkowice. Wcześniej od wiosny 2018 do wiosny 2021 występował w Miedzi Legnica, rozgrywając łącznie 80. meczów.

Purzycki oprócz polskiego posiada także brytyjskie obywatelstwo, gdyż jako pięciolatek wraz z rodzicami wyjechał do Anglii. Tam występował w zespołach młodzieżowych Swansea City i Wigan Athletic FC. Pierwszym trenerem piłkarza był jego ojciec – Daniel Purzycki, który sam niegdyś występował m.in. w ŁKS Łódź czy Górniku Łęczna, a potem prowadził m.in. Pogoń Siedlce. Latem 2016 roku Adrian odszedł z Wigan i podpisał kontrakt z Fortuną Sittard, grającej w drugiej klasie rozgrywkowej w Holandii. Z pierwszym zespołem rozegrał 10 meczów.

W latach 2014-16 był regularnie powoływany do reprezentacji Polski U18, U19 i U20. Co więcej, w 2015 roku, w kadrze U19 prowadzonej przez Rafała Janasa, regularnie grali zawodnicy powoływani także z angielskich klubów. Jednym z nich był właśnie Adrian Purzycki z Wigan Athletic, a drugim Hubert Adamczyk z Chelsea. Dziś obydwaj piłkarze ponownie się spotkają, reprezentując barwy gdyńskiego klubu.

Źródło: Materiały prasowe Arka Gdynia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!