Piłka ręczna

Łomża Vive Kielce zwyciężyła w półfinale turnieju finałowego Ligi Mistrzów 2021/2022. Na polu pokonanych znalazło się węgierskie Telekom Veszprem HC.

Pierwsza połowa nie ułożyła się pomyśli kielczan. Rywale dość często mieli czyste sytuacje do strzelenia goli. Kielczanie kilkukrotnie gubili piłkę w ofensywie. Do tego kilka razy mistrzów Polski zatrzymał golkiper węgierskiej drużyny, która prowadziła 18:16.

Początek drugiej połowy znakomity. Bramkę dla kielczan rzucił Dujszebajew, który później dorzucił gola po kontrze, a następnie karnego obronił Wolff. Mistrzowie Polski na prowadzenie wszyli w 36. minucie. Najpierw obok bramki uderzył Schmidt, a następnie polską drużynę na prowadzenie wyprowadził Moryto, który trafił z koła.

Później nastąpiło kilka minut przerwy w strzelaniu bramek. W poprzeczkę trafił Tournat, zaś chwilę później piłkę w ataku zgubili zawodnicy ekipy węgierskiej. Wciąż utrzymywał się wynik 21:20, a następnie popis dał Moryto. Najpierw strzelił z karnego, później przejął piłkę i rzucił z własnej połowy do pustej bramki. Kilka minut później gola po kontrze dorzucił Vujović i było już 25:21.

Po kilku minutach wyrównanej gry z obu stron nastąpiła lekka nerwowość po stronie mistrzów Polski. Po niewykorzystanej akcji trafili do pustej bramki rywale. W 53. minucie obronił uderzenie Corrales, ale Karalek zebrał to, po czym o czas poprosił trener kielczan. Udało się strzelić gola po wznowieniu gry, po czym znów trochę nerwów. W słupek trafił Karacić, ale gola z kontry odnotował Dujszebajew. Pod koniec dać znać o sobie dał interweniujący Wolff, ale szybko odpowiedział mu interweniujący Corrales. Ten chwilę później znów zatrzymał zawodnika mistrzów Polski, ale było to już zbyt późno na odrobienie strat.

Ostatecznie zwycięstwa polski zespół nie oddał i wygrał w walce o finał 37:35.

Liga Mistrzów EHF – półfinał
Telekom Veszprem HF – Łomża Vive Kielce 35:37 (18:16)

Telekom Veszprem HC: Corrales, Cupara – Yahia (4), Nenadić (6), Maqueda (1), Nilsson (1), Ligetvari, Marguc (6), Lauge Schmidt (8), Strlek (7), Lukacs, Blagotinsek (1), Mahe (1), Ilić, Lekai, Sipos.

Łomża Vive Kielce: Wolff, Kornecki – Vujović (2), Sanchez-Migallon, Sićko (2), A. Dujszebajew (4), Tournat (4), Karacić (5), Kulesz (4), Moryto (8), D. Dujszebajew (3), Trastarson (1), Paczkowski, Gębala, Karalek (2), Nahi (2)