fot: Akademia GKS Bełchatów

22 czerwca 2022 roku trenerem seniorskiego zespołu GKS Bełchatów, który w nowym sezonie występował będzie w łódzkiej IV lidze został Bogdan Jóźwiak. 51-letni szkoleniowiec związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

 

Bogdan Jóźwiak pochodzi z Raciąża. Posiada duże doświadczenie trenerskie oraz licencję UEFA Pro. W latach 2007-09 był grającym trenerem Pelikana Łowicz, następnie prowadził Wartę Sieradz, Sokół Aleksandrów Łódzki, Lechię Tomaszów Maz., Legionovię, a od 4 listopada 2020 roku był szkoleniowcem Ursusa Warszawa, z którym sezon 2021/22 kończył na 8. miejscu w grupie pierwszej III ligi.

 

Nowy trener GKS-u ma za sobą również bogatą karierę piłkarską. Występował m.in. w Wiśle Płock, Widzewie Łódź, RKS Radomsko oraz izraelskich Hapoel Taibe i Hapoel Kfar Saba. W sumie rozegrał 165 spotkań na poziomie Ekstraklasy, zdobywając w nich 12 bramek. Z boiskiem pożegnał się w 2008 roku, broniąc barw drugoligowego wówczas Pelikana Łowicz.

 

„Bogdan Jóźwiak to szkoleniowiec niezwykle doświadczony, znający doskonale realia drugo- i trzecioligowe. W związku z pułapem, z którego startujemy, z pewnością wniesie on dużą wartość dodaną. Wierzę, że dowodzić będzie zespołem w sposób mądry i skuteczny. Obserwując jego dotychczasową pracę wiemy, że w klubach, które wcześniej prowadził, nie bał się stawiać na młodzież, a to był jeden z argumentów, jaki założyliśmy sobie w chwili rozpoczęcia poszukiwań odpowiedniego kandydata na to stanowisko. Zależy nam aby jak najwięcej chłopców trenujących z naszej Akademii trafiało do pierwszego zespołu. Trener Jóźwiak, to człowiek z regionu, dlatego wierzę, że nasza współpraca będzie korzystna dla obu stron” – skomentował wybór Prezes Akademii GKS Bełchatów, Szymon Serwa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!