POZNAN 23.07.2021 MECZ 15. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2021/22 LECH POZNAN - RADOMIAK RADOM --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH : LECH POZNAN - RADOMIAK RADOM FOT. Marta Winnowicz

W meczu rewanżowym drugiej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Lech Poznań zremisował 1:1 z Dinamem Batumi i dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu awansował do kolejnej rundy.

Lechici spotkanie rozpoczęli spokojnie mając w głowie wynik pierwszego spotkania i to gospodarze mieli optyczną przewagę i dłużej utrzymywali się przy piłce. Pierwsze zagrożenie stworzyli jednak Poznaniacy jednak podanie do Velde w ostatniej chwili przeciął jeden z zawodników Dinama. W kolejnych minutach Dinamo próbowało zagrozić bramce strzeżonej przez Rudko i mogli wyjść na prowadzenie po uderzeniu Flamarione jednak w bramce dobrze zachował się bramkarz mistrzów Polski.

Drugie czterdzieści pięć minut podobnie jak pierwsza połowa rozpoczęła się od próby gry ofensywnej w wykonaniu zespołu z Batumi. Gospodarze osiągnęli cel w 64.minucie gdy piłkę głową do siatki skierował Mate Wacadze nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję Rudko. W 77.minucie Alan Czerwiński zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i pokonał bramkarza rywali doprowadzając do wyrównania. W 83.minucie uderzenie z dystansu jednego z zawodników gospodarzy pewnie obronił Rudko.