Piłka nożna

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 3:2. Mecz odbył się w ramach 3. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

Lechia rozpoczęła sezon od porażki w Płocku, zaś później przełożyła mecz z Górnikiem z powodu meczu w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Widzew natomiast przegrał na otwarcie z Pogonią Szczecin, ale później wygrał z Jagiellonią 2:0.

Pierwszy gol w niedzielnym starciu padł już w 5. minucie. Przebiegł kilka metrów z piłką Maciej Gajos, po czym uderzył mocno sprzed pola karnego, co okazało się skuteczne. Lechia prowadziła, ale Widzew wyrównał już w 12. minucie. W polu karnym ręką zagrał Nalepa, po czym sędzia wskazał na jedenastkę. Z karnego nie mylił się Bartłomiej Pawłowski.

Lechia z kolejnej bramki cieszyła się w 40. minucie. Tym razem zza pola karnego uderzył nisko Paixao, ale bramkarz odbił piłkę do swojej lewej strony. Do futbolówki dopadł jednak Łukasz Zwoliński, który umieścił ją w siatce.

Widzew doskonałą sytuację  na wyrównanie miał w 54. minucie. Prawą stroną przedarł się w pole karne Pawłowski. Ten zagrał do środka, zaś z linii bramkowej uderzał niepilnowany Kun, lecz minimalnie się pomylił. Wyrównanie nastąpiło w 71. minucie. Po dograniu z lewej strony piłkę do siatki skierował uderzający z linii pola bramkowego Jordi Sanchez.

Gdańszczanie decydujący cios zadali w 85. minucie. Płaskie podanie zza pola karnego otrzymał na szesnastkę Flavio Paixao. Ten minął rywala, a następnie strzelił w samo okienko. W końcówce była jeszcze szansa dla Widzewa. Precyzyjne podanie z lewej strony otrzymał na pole bramkowe Sanchez. Oddał strzał głową w światło bramki, ale świetnie obronił to Buchalik.