Pływanie Laura Bernat

Dziś w sesji wieczornej podczas rozgrywanych w Rzymie Mistrzostw Europy w pływaniu mieliśmy dwa polskie finały: Laurę Bernat oraz sztafetę mieszaną.

Laura Bernat w finale na 200 metrów stylem grzbietowym zajęła siódme miejsce z czasem 2:11:14. Młoda polska pływaczka zdobyła kolejne doświadczenie. To też pierwszy finał dla Laury w tak prestiżowej, międzynarodowej imprezie.

Dzisiejsze zmagania Polaków w finale kończyła sztafeta mieszana 4×100 m stylem zmiennym. Nasi reprezentanci popłynęli w składzie: Paulina Peda, Dawid Wiekiera, Jakub Majerski i Aleksandra Polańska. Wszystkie zmiany spisały się dobrze. Na trzeciej z nich Majerski wyprowadził nas na pozycję medalową. Niestety na ostatnich kilku metrach Polańska została wyprzedzona przez sztafetę Wielkiej Brytanii. Do medalu zabrakło około 0,5 sekundy.

Na 50 metrów stylem motylkowym Paulina Peda (26,03 sek) i Anna Dowgiert (26,16 sek) wywalczyły awans do finału.