Bartłomiej Marszałek (23) przed startem kwalifikacji do GP Litwy.

Bartłomiej Marszałek wystartuje z dziesiątej pozycji do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Litwy w Kupiszkach, będącego drugą eliminacją motorowodnych mistrzostw świata Formuły 2. Pole position wywalczył Mansoor Al Mansoori ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Do rywalizacji w litewskich zawodach przystąpiło 19 motorowodniaków z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Bartłomiej Marszałek jest jedynym Polakiem w stawce, reprezentuje Orlen Team i po pierwszej eliminacji rozegranej w Augustowie ma na koncie 2 punkty.

W pierwszej części kwalifikacji, która trwała dwadzieścia minut Polak zajął 12. miejsce ze stratą do zwycięzcy Sami Seliö 1.856 sekundy. Fin pływający z arabską licencją był także najszybszy w drugiej rundzie. Polak uzyskał dziesiąty czas (strata 1.391 do Seliö), a do ostatniej, decydującej o pole position sesji awansowało sześciu najszybszych zawodników.

Tam najszybszy był Mansoor Al Mansoori ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Drugie miejsce wywalczył Sami Seliö, a trzecie Giacomo Sacchi z Monako. Lider klasyfikacji MŚ Stefan Hagin wystartuje z piątego pola, a broniący tytułu Rashed Al Qemzi (ZEA) z siódmego.

Wyniki sesji kwalifikacyjnej do GP Litwy F-2 w Kupiszkach:

1. Mansoor Al Mansoori (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
  2. Sami Seliö (Finlandia)
  3. Giacomo Sacchi (Monako)
  4. Duarte Benavente (Portugalia)
  5. Stefan Hagin (Niemcy)
  6. Edgaras Riabko (Litwa)
  7. Rashed Al Qemzi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)