Co prawda Augsburg Rafała Gikiewicza w ramach 3. kolejki Bundesligi przegrało dziś u siebie z FSV Mainz 05 1-2, ale sam Polak obronił rzut karny podczas drugiej odsłony spotkania.

Do przerwy widniał remis 1:1. 15 minut po rozpoczęciu drugiej połowy Gikiewicz obronił jedenastkę, wykonywaną przez Hiszpana Aarona Martina. Oto zdjęcie z owej sytuacji. Może i strzał Aarona mógł być nieco lepszy, tak czy siak należy po raz kolejny pochwalić Gikiewicza.

W ostatnim czasie polski golkiper prezentuje wyśmienitą formę. Został niedawno wybrany najlepszym zawodnikiem 2. kolejki Bundesligi i coraz bardziej daje o sobie znać selekcjonerowi Czesławowi Michniewiczowi. Widzielibyście go na liście powołań na Ligę Narodów, której mecze odbędą się już we wrześniu?