Kajakarstwo

Polscy kajakarze dokładają kolejne medale na Mistrzostwach Europejskich 2022 w Monachium. Po srebro na dystansie 1000 metrów sięgnęła w niedzielne przedpołudnie Justyna Iskrzycka. Kilkadziesiąt minut później złoto zdobyli kanadyjkarze – Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński.

K1 1000 metrów kobiet

W piątek Justyna Iskrzycka wywalczyła z Katarzyną Kołodziejczyk srebro w dwójce kobiecej na 1000 metrów. Tym razem startowała w rywalizacji pojedynczej na 1000 metrów. W 2018 roku zdobyła w tej konkurencji złoty medal.

Polka startowała z toru trzeciego. Od początku znajdowała się w czołowej piątce. Na 200 metrów przed metą była jeszcze poza trójką, ale zaatakowała i wywalczyła 2. miejsce z czasem 4 minut i 542 tysięcznych sekundy. Wygrała Węgierka Pupp, do której Polka straciła 0,266 sekundy.

Kilkadziesiąt minut wcześniej srebro w klasie KL3 zdobył Mateusz Surwiło.

C1 500 metrów mężczyzn

W tej konkurencji kanadyjkarzy na 500 metrów Polskę reprezentował Aleksander Kitewski, czyli dwukrotny wicemistrz świata na tym dystansie, ale w czwórce.

Polakowi trafił się tor pierwszy, ale na metę dojechał jako ostatni – na 9. miejscu. Strata do najlepszego Czecha to 26,358 sekundy.

C2 200 m kobiet

W rywalizacji kanadyjkarek w finale dwójki na 200 metrów wystąpiły razem Magda Stanny i Aleksandra Jacewicz. Polki trafiły na tor czwarty, czyli w zasadzie środkowy.

Polki po starcie niestety zostały i nie zdołały dogonić rywalek. Wygrały Węgierki. Polki dopłynęły na 7. miejscu ze stratą 3,972 sekundy.

C2 200 mężczyzn

W rywalizacji kanadjykarzy Polskę reprezentował duet Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński, którzy płynęli dziś po torze czwartym. Polacy popłynęli znakomicie. Świetnie wystartowali i nie oddali wygranej. Na metę dopłynęli z czasem 36 sekund i 919 tysięcznych sekundy. Jako jedyni złamali barierę 37 sekund!

K2 200 kobiet

Tu również wystąpił polski duet w składzie Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk, a więc wicemistrzynie Europy z ubiegłego roku. Płynęły po torze piątym, a więc drugim środkowym. Polki ruszyły świetnie. Do końca walczyły o złoto z Węgierkami, ale ostatecznie dopłynęły na 2. miejscu z czasem 37,352 sekundy. Do Węgierek straciły 0,216 sekundy.

K1 500 m kobiet

Anna Puławska popłynęła w tej konkurencji po złoto notując na mecie czas 1 minuty, 53 sekund i 881 tysięcznych sekundy.

C2 500 m mężczyzn

Polacy w składzie Wiktor Głazunow, Tomasz Barniak zdobyli srebro. Do najlepszych Hiszpanów (1:44.822) stracili 0,677 sekundy.

C1 200 m kobiet

W tej konkurencji 4. miejsce zajęła Katarzyna Szperkiewicz, która straciła do najlepszej Hiszpanki (48.642) 0,899 sekundy.

K4 500 m kobiet

W tej konkurencji kolejne złoto zdobyły Polki w składzie: K. Naja, A. Puławska, A. Kąkok, D. Putto. Polki osiągnęły na mecie czas 1 minuty, 35 sekund i 251 tysięcznych sekundy.