Siatkówka plażowa

W trwających Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej byliśmy o krok od medalu. Niestety Bartosz Łosiak i Michał Bryl przegrali w spotkaniu o brązowy medal z zawodnikami z Norwegi w dwóch setach.

W Spotkaniu o brązowy medal Norweska para zdominowała naszych graczy. Bardzo słabo radziliśmy sobie z serwisem rywali. Przez to traciliśmy punkty w seriach. Pierwszy set zakończył się wynikiem 21:16. W drugiej partii nasi zawodnicy chcieli ambitnie grać w obronie. Niestety Anders Mol razem Christianem Sorumem odbierali nam nadzieję, grając bardziej konsekwentnie. Przy stanie 10:15 w dwóch krótkich seriach mieliśmy zryw do wyniku 15:16.  Ostatecznie między dzięki skutecznej zagrywce zrobiło się 17:21.

W spotkaniu finałowym Perusić/Schweiner z Czech zmierzą się z parą Szwedzką Ahman/Hellvig. Spotkanie rozpocznie się o 17:30.

Długa droga do fazy medalowej

W fazie grupowej Bartosz Łosiak i Michał Bryl odnieśli dwa zwycięstwa, oba bez straty seta. Najpierw z Niemcami Winter/Henning, a później z Hiszpanami Herrera/Gavira. Dwie wygrane zapewniły bezpośredni awans do 1/8 finału. Tam zmierzyli się z Holendrami van Werkhoven/van de Velde. W ćwierćfinale na Bartosza Łosiaka i Michała Bryla czekali Autriacy Robin Seidl i Philip Wallerem. Spotkanie było zacięte, nasi zawodnicy obronili nawet piłki meczowe. Ostatecznie po trzech setach awansowali do półfinału. Tam przegrali spotkanie z Czeską parą w dwóch setach. W spotkaniu o brązowy medal nasi zawodnicy ulegli zawodnikom z Norwegii w dwóch setach.

Bryl/Łosiak – Mol/Sorum (Norwegia) 2:0                                                                Bryl/Łosiak – Perusić/Schweiner (Czechy) 0:2                                                          Bryl/Łosiak – Seidl, R./Waller (Austria) 2:1                                                            Bryl/Łosiak –  van Werkhoven/van de Velde (Holandia)  2:0                                          Bryl/Łosiak – Herrera/Gavira (Hiszpania) 2:0                                                        Bryl/Łosiak – Winter/Henning (Niemcy) 2:0

Bez ćwierćfinału

Piotr Kantor i Maciej Rudol i odpadli w 1/8 finału Mistrzostw Europy siatkarzy plażowych. Polska para przegrała po bardzo zaciętym spotkaniu z Czeskimi zawodnikami Perusić/Schweiner. Spotkanie zakończyło się w tie-breaku. Wcześniej Polacy w 1/16 pokonali Norwegów Berntsen/Mol również w trzech partiach. W fazie grupowej zagrali w kratkę. Raz wygrali  z parą Łotewską Samoilovs/Smedins 2:1. Wcześniej przegrali z zawodnikami Holenderskimi Brouwer/Meeuwsen 2:0.

Kantor/Rudol – Perusić/Schweiner (Czechy) 0:2                                                Kantor/Rudol –  Berntsen/Mol (Norwegia)   2:1                                                  Kantor/Rudol – Samoilovs/Smedins (Łotwa) 2:1                                            Kantor/Rudol – Brouwer/Meeuwsen (Holandia) 0:2

Zmagania Kobiet

Tylko jedna para reprezentowała nas w rywalizacji Pań. Katarzyna Kociołek i Marta Łodej odpadły w 1/8 finału. W zmaganiach grupowych Polki wygrały 2:1 z parą Hiszpanek Carro/Lobato. W kolejnym spotkaniu przegrały 1:2 z zawodniczkami z Niemiec Ittlinger/Schneider. Mimo porażki Kociołek i Łodej awansowały do 1/16 finału. Tam odniosły wygraną z Finkami Ahtiainen/Prihti 2:0. W 1/8 finału okazały się lepsze Łotyszki Kravcenoka/Graudina w dwóch setach.

Kociołek/Łodej – Kravcenoka/Graudina (Łotwa) 0:2                                            Kociołek/Łodej – Ahtiainen/Prihti (Finlandia) 2:0                                              Kociołek/Łodej – Ittlinger/Schneider (Niemcy) 1:2                                            Kociołek/Łodej – Carro/Lobato (Hiszpania) 2:1