Lewandowski

Na otwarcie fazy grupowej Ligi Mistrzów Barcelona rywalizowała u siebie z Viktorią Pilzno. Hat-tricka zdobył w tym spotkaniu Robert Lewandowski. Dwie bramki dla Napoli w meczu z Liverpoolem strzelił natomiast Piotr Zieliński!

Mecz Barcelony z Viktorią Pilzno odbył się w ramach grupy C. Na liście strzelców wpisał się w tym spotkaniu Robert Lewandowski. Polak do siatki trafił w 34. minucie. Z piłkę ze środka pola ruszył Sergio Roberto, który podał płasko na szesnastkę do Lewandowskiego. Kapitan naszej reprezentacji zaraz po przyjęciu zdecydował się na strzał z linii pola karnego, po czym mógł świętować zdobycie gola.

W 13. minucie do siatki po rzucie rożnym trafił na 1:0 dla Barcelony Kessie. Przed przerwą gola na 1:2 strzelili goście z Czech. Konkretnie Jan Sykora, który w 44. minucie strzelił do bramki po uderzeniu głową sprzed pola bramkowego.

Do szatni Barcelona schodziła jednak prowadząc 3:1. Po dograniu z prawej strony piłkę głową skierował do siatki Robert Lewandowski.

Kolejny gol dla Barcelony padł w drugiej połowie. W 67. minucie kolejny raz do siatki trafił Lewandowski. Piłkę przed pole karne wycofał z szesnastego metra Torres, zaś Polak uderzył z pierwszej piłki, po czym mógł świętować zdobycie hat-tricka.

Kilka chwil później gola na 5:1 dla Barcelony strzelił po uderzeniu z powietrza wspomniany już Ferran Torres. Okazało się, że było to trafienie ustalające wynik meczu.

Liga Mistrzów – 1. kolejka
FC Barcelona – Viktoria Pilzno 5:1 (3:1)
Bramki: 13′ Kessie, 34′ Lewandowski, 45+3′ Lewandowski, 67′ Lewandowski, 71′ Torres –  44′ Sykora

W grupie A Napoli mierzyło się dziś u sibie z Liverpoolem. Do przerwy drużyna z Włoch prowadziła z angielskim zespołem aż 3:0. Wynik tego meczu w 5. minucie otworzył Piotr Zieliński.  W 31. minucie polski zawodnik zaliczył natomiast asystę. Zagrał prostopadle w pole karne, zaś sytuacji sam na sam nie zmarnował Anguissa.

Polak do siatki trafił też na początku drugiej połowy. Piłkę po płaskim podaniu z prawej strony otrzymał w 47. minucie Piotr Zieliński. Ten uderzył z czternastego metra, ale obronił to bramkarz gości. Zieliński poszedł jednak za strzałem, a następnie dobijał, czego już Alisson nie zdołał zatrzymać.

Kilka chwil później Liverpool straty jednak zmniejszył. Gola po uderzeniu ze skraju pola karnego odnotował Luis Diaz. Był to jednak ostatni gol w tym spotkaniu.

W tym sezonie włoskiej Serie A Zieliński trafił tylko raz pięć występów. Stało się to w meczu z Hellas Verona w ramach meczu 1. kolejki, w której Napoli wygrało 5:2. W dzisiejszym spotkaniu rozegrał 74 minuty.

SSC Napoli – Liverpool 4:1 (3:0)
Bramki: 5′ Zieliński (K), 31′ Anguissa, 44′ Simeone, 47′ Zieliński – 49′ L. Díaz