W meczu towarzyskim młodzieżowa reprezentacja Polski tylko zremisowała z Łotyszami 1:1. Pozostał niemały niedosyt, którego wieńczą niewykorzystane okazje.

Już w 7. minucie meczu biało-czerwoni mogli otworzyć wynik, ale doszło do kuriozalnej sytuacji. Fryderyk Gerbowski oddał strzał, po którym piłka zmierzała do siatki, lecz Szymon Włodarczyk niespodziewanie ją wybił i tym samym uratował Łotyszów przed stratą bramki. Cała sytuacja:

Obydwa trafienia ujrzeliśmy w drugiej połowie.

W 56. minucie Lukass Vapne był bliski wyprowadzenia gości na prowadzenie, po tym jak jego strzał głową odbił się od słupka. 3 minuty później dopięli swego, a autorem trafienia został Kristians Kauselis, który bezbłędnie wykorzystał okazję sam na sam, pokonując Kacpra Trelowskiego. Niedługo potem w polu karnym rywali znalazł się Gerbowski i zdecydował się na uderzenie, które jednak obronił Vilkovs.

Po nieco ponad 10 minutach polskiej reprezentacji udało się doprowadzić do remisu. Łotewki golkiper spróbował wyłapać dośrodkowanie, ale zrobił to niezwykle nieudanie, przez co osamotnioną futbolówkę przechwycił Bartłomiej Kłudka, który umieścił ją w pustej bramce.

Kilka minut przed końcem spotkania mogliśmy zdobyć drugą bramkę, lecz petarda Filipa Szymczaka trafiła w poprzeczkę. W 88. minucie rywalizacji z boiska wyleciał obrońca przyjezdnych Jegors Novikovs. Ostatecznie Polska do lat 21 zremisowała z Łotwą 1:1 i Michał Probierz – jako selekcjoner – nadal musi czekać na pierwsze zwycięstwo swoich podopiecznych.

Mecz towarzyski
Polska U-21 – Łotwa U-21 1:1
59′ Kauselis, 71′ Kłudka 71

Polska: Trelowski (74′ Bąkowski), Kłudka (74′ Pyrka), Mosór (74′ Peda), Pingot, Szmyt (74′ Hanc), Gerbowski (74′ Rakoczy), Kałuziński (61′ Kozłowski), Łęgowski (61′ Dudziński), Musiałowski (61′ Myszor), Włodarczyk (61′ Szymczak), Fornalczyk (61′ Kocyła)

Łotwa: Beks (46′ Vilkovs), Novikovs, Vilnis, Kudelkins, Fjodorovs, Vientiess (79′ Laguns), Penkevics, Kauselis, Vapne (79′ Rekis), Daskevics (72′ Rascevskis), Kruglauzs (46′ Puzirevskis)