Miedź Legnica nie powiększyła w pierwszym niedzielnym meczu 11.kolejki PKO Ekstraklasy konta punktowego, przegrywając na swoim stadionie ze Stalą Mielec 0-2. O zwycięstwie mielczan przesądziła ich dominacja w pierwszej części, udokumentowana dwoma trafieniami.

Beniaminek z Legnicy startujący do meczu ze Stalą z przedostatniej pozycji w tabeli z zaledwie pięcioma punktami na koncie stanął przed szansą powiększenia dorobku punktowego. Przyjezdni z ostatnich pięciu spotkań przegrali aż cztery, co świadczy o regresie formy biało-niebieskich.

Obniżka formy mielczan nie miała odzwierciedlenia na boisku w pierwszej połowie meczu. Goście rządzili w Legnicy i kwestią czasu było udokumentowania tego bramkami. Nie udawało się do 20. minuty, ale w końcu miejscowi zgubili piłkę w połowie boiska, Ratajczyk wypatrzył na lewym skrzydle Hamulicia, ten znalazł sposób na pokonanie z konta Lenarcika i Stal objęła prowadzenie. Obraz gry niewiele się zmienił i choć Miedź starała się operować piłką, przechwyty gości pachniały kolejnymi sytuacjami. Stal zaskoczyła ponownie golem „do szatni”. Kasperkiewicz rozrzucił akcję na lewą stronę pola karnego, a pięknym, precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Ratajczyk.

Po zmianie stron legniczanie próbowali rotować stylem gry, a elementem zaskoczenia miał być pressing. Choć mielczanie mieli problemy z wyjściem ze swojej połowy, gracze Miedzi nie potrafili z tego zrobić użytku. Do tego po wyswobodzeniu się z opresji mielczanie ponownie byli groźni. Po strzałach Getingera i Domańskiego, bramkarz z Legnicy nie mógł się czuć spokojnie.

W dalszej części gry Stal grała uważnie w obronie, a Miedź nie potrafiła znaleźć recepty na zagęszczanie pola obrony rywala. Gracze beniaminka nie potrafili stworzyć dobrych okazji w polu karnym gości i zasłużenie zakończyli to spotkanie z zerową zdobyczą.

Miedź Legnica – Stal Mielec 0-2 (0-2)

Hamulić 20′, Ratajczyk 45′

Miedź Legnica: Lenarcik – Matynia, Gülen, Mijušković, Martinez – Naveda, Kobacki, Chuca (65. Drachal), Dominguez – Śliwa (65. Kostka), Obieta.
Stal Mielec: Mrozek – Getinger, Flis, Hiszpański, Kruk – Kasperkiewicz (87. Żyra), Matras, Ratajczyk (74. Gerbowski), Domański – Wlazło, Hamulic (74. Lebedyński).