Mistrzostwa Świata wkraczają w decydującą fazę. W inauguracyjnym spotkaniu drugiej rundy Polki przegrały w trzech setach z drużyną Serbii. Nasz zespół będzie miał okazję wrócić na zwycięską ścieżkę w następnych spotkaniach.

Początek spotkania okazał się bardzo wyrównany. Oba zespoły grały punkt za punkt. Pierwsza przerwa  na życzenie miała miejsce przy wyniku 12:8. Niestety jako pierwszy z niej skorzystał nasz trener. Po czasie asa serwisowego zagrała Olivia Różański. Kluczowe jednak okazały się bardzo mocne serwisy Serbek, które odrzucały nasze zawodniczki od siatki. Z każdą piłką przewaga naszych rywalek  rosła. Nasz zespół pokazał charakter, odrobił część strat i nawet obronił piłkę setową. Ostatecznie dwa ostatnie zagrania skutecznie zagrały Serbki i wygrały pierwszą partię.

Drugą partię Polki rozpoczęły mocno bojaźliwie i od początku musiały gonić wynik. W związku z niekorzystnym wynikiem nasz szkoleniowiec wprowadził Szlagowską. W dalszym jednak ciągu o wyniku decydowała jakość zagrywek. Kilkukrotnie to nasze zawodniczki niwelowały przewagę punktową właśnie skutecznymi serwisami. Pomimo wyrównanej końcówki, to ponownie wygrana należała do Serbii.

W połowie trzeciego seta zmienione zostały Wołosz i Stysiak. Niestety obraz gry nie uległ zmianie. Rywalki prowadziły 15:11 i zdecydowanie zmierzały do wygrania spotkania. Ostatecznie wynik trzeciego seta to 25:18. Nasze zawodniczki mimo ambitnej gry minimalnie przegrały końcówki dwóch wcześniejszych setów. To w dużej mierze przyczyniło się do porażki w tym spotkaniu. Postawa naszej drużyny daje jednak nadzieję, że to zwycięstwa jeszcze nadejdą w Mistrzostwach Świata.

Polska – Serbia 0:3 (23:25, 22:25, 18:25)

Polska: Wołosz, Różański, Korneluk, Stysiak, Górecka, Alagierska-Szczepaniak, Stenzel (libero) oraz Wenerska, Gałkowska, Szlagowska,

Źródło: pzps.pl