Za nami środowe spotkania 3. kolejki Ligi Mistrzów 2022/2023. Rywalizowały drużyn z grup E, F, G i H.

Juve ze Szczęsnym wygrywa

Nas najbardziej interesowało domowe starcie Juventusu z Maccabi Hajfa w ramach grupy H. Obie drużyny walczyły o pierwsze punkty. W bramce włoskiej drużyny od pierwszych minut grał nieobecny w poprzednich starciach Wojciech Szczęsny, zaś na ławce rezerwowych rozpoczął Arkadiusz Milik, który ostatecznie na boisku się nie pojawił.

Juventus na prowadzenie wyszedł w 35. minucie, gdy gola po prostopadłym podaniu w pole karne i uderzeniu z jego lewej części zdobył Rabiot. W 50. minucie sytuację sam na sam wykorzystał na 2:0 Vlahović.

W 75. minucie straty zmniejszyli goście. Wychodził na sam na sam David. Szczęsny wyszedł wysoko, ale nie trafił w piłkę i gracz gości trafił do pustej bramki, ale Juve walczyło dalej. W 83. minucie dogranie z rzutu rożnego na gola zamienił Rabiot.

W 90. minucie zrehabilitował się za straconego gola Szczęsny. Maccabi próbowało dwukrotnie – raz w słupek, a za drugim razem uderzenie z szesnastki w dolny róg bramki obronił polski bramkarz

Dublet Haalanda

Wartym odnotowania dublet Haalanda w meczu Manchesteru City z FC Kopenhagą. Drużyna z Anglii wygrała aż 4:0. W 7. minucie Haaland trafił do siatki po uderzeniu zza pola bramkowego. W 32. minucie bliskim skutecznej interwencji był Kamil Grabara. Polak najpierw obronił uderzenie zza pola karnego, ale na 2:0 dobijał skutecznie Haaland.

Grabara ze zwycięstwa cieszył się nie będzie, ze straconych goli także, ale na pocieszenie liczne interwencje i najwyższa nota w swojej drużynie po 1. połowie. Według statystyk obronił 5 strzałów z pola karnego. Po całym meczu Grabara został najlepiej ocenionym piłkarzem w swojej drużynie (7,7 pkt). Odnotował 12 interwencji!

Hitem tej rundy zdawało się być spotkanie Chelsea z AC Milanem, czyli zwycięzcy Ligi Mistrzów z 2021 roku z aktualnymi mistrzami Włoch. Górą Chelsea, która już po pierwszej połowie prowadziła 1:0. W 24. minucie mieliśmy zamieszanie po rzucie rożnym, po którym do siatki trafił z pola bramkowego Fofana. W 56. minucie po dograniu z prawej strony trafił na 2:0 z bliskiej odległości Aubameyang, zaś w 62. minucie na 3:0 strzelił po mocnym uderzeniu z prawej strony James.

Bramki:
13′ Rodrygo, 28′ Vinicius Junior – 39′ Zubkov

Grupa G

Manchester City – FC Kopenhaga 5:0
Bramki:
 7′ Haaland, 32′ Haaland, 39′ Chočolava (GS), 55′ Mahrez (K), 76′ Alvarez

Sevilla FC – Borussia Dortmund 1:4
Bramki:
51′ En-Nesyri – 6′ Guerreiro, 41′ Bellingham, 43′ Adeyemi, 75′ Brandt

Grupa H

Juventus FC – Maccabi Hajfa 3:1
Bramki:
35′ Rabiot, 50′ Vlahović, 83′ Rabiot – 75′ David

Benfica Lizbona – Paris Saint-Germain FC 1:1
Bramki:
41′ Danilo Pereira (GS) – 22′ Messi