Fot: Sportowefakty.wp.pl

W meczu 7. kolejki albańskiej ekstraklasy KF Tirana podejmowała Laci, z którym po ciekawej rywalizacji zremisowała 3:3. Ariel Borysiuk, zawodnik gości, zdobył premierową bramkę na albańskich boiskach.

W 22. minucie Mentor Mazrekaj wyprowadził Laci na prowadzenie, lecz długo się nim nie cieszyli, bowiem zaledwie 60 sekund póżniej Tirana wyrównałą za sprawą trafienia Redona Xhixha.

Nie zdążył minąć nawet kwadrans, a gospodarze strzelili na 2:2. Autorem bramki ponownie został Xhixha.

W 63. minucie rywalizacji arbiter podyktował jedenastkę dla zespołu Ariela Borysiuka, który sam podszedł ją wykonać. Nie pomylił się i na tablicy wyniku widniał remis 2:2.

Po jakimś czasie hat-tricka ustrzelił Redon Xhixha i wydawało się, że jego drużyna utrzyma do końca korzystny rezultat. Nic bardziej mylnego. Tuż przed doliczonym czasem do drugiej połowy gościom udało się znów doprowadzić do wyniku remisowego. Bohaterem Laci został Mazrekaj, dla którego był to już drugi gol w tym meczu.

Po 7. kolejce ekipa byłego reprezentanta Polski plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów. Natomiast ich dzisiejszy rywal radzi sobie nieco lepiej, gdyż zajmuje 2. lokatę, dzierżąc 12 oczek. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Albanii tabela obejmuje tylko 10 drużyn.

Bilans Borysiuka w tym sezonie ligowym to 4 rozegrane mecze i 1 zdobyta bramka. W przeszłości występował dla takich klubów jak Legia Warszawa, Kaiserslautern, Lechia Gdańsk, QPR, Wisła Płock, Sherrif Tyraspol, Jagiellonia Białystok czy hinduski Chennayin FC. Z orzełkiem na piersi wybiegł 12 razy. Graczem Laci jest od lipca 2022 roku.