Piłka nożna

W 4. kolejce Ligi Mistrzów SSC Napoli rywalizowało u siebie Ajax Amsterdam. Górą gospodarze, którzy wygrali na 4:2. Asystę przy bramce na 1:0 dla Napoli zaliczył Piotr Zieliński.

Niepokonane w Lidze Mistrzów Napoli wygrało na wyjeździe z Ajaxem 6:1. Bramkę w tym spotkaniu zdobył Piotr Zieliński.

Wynik środowego spotkania otworzył się błyskawicznie. W 4. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Zieliński. Polak zagrał górą w szesnastkę, zaś sprzed pola bramkowego do siatki trafił Lozano.

W 16. minucie bramkę na 2:0 po świetnym uderzeniu sprzed pola bramkowego po podaniu z lewej strony dorzucił Raspadori.

Na początku drugiej połowy straty zmniejszyli goście. Głową piłkę do siatki skierował w 49. minucie Klaassen.

Od 62. minuty znów dwubramkowym prowadzeniem cieszyli się gospodarze. W polu karnym Napoli piłkę ręką zagrywał Timber, zaś karnego wykorzystał Kwaracchelia.

Kolejny gol padł w 83. minucie. Tym razem z karnego dla gości trafił Bergwijn. Ajax szansę na zdobycie choćby punktu stracił w 89. minucie. Źle przyjmował piłkę w obronie Bind. Wykorzystał to Osimhen, który przejął piłkę i umieścił ją w pustej bramce.

Liga Mistrzów – 4. kolejka
SSC Napoli – Ajax Amsterdam 4:2
Bramki: 4′ Lozano, 16′ Raspadori, 62′ Kwaracchelia (K), 89′ Osimhen – 49′ Klassen, 83′ Bergwijn